Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Kolonáda je na Jednotke hitom! Sledovanosť jej stúpla a opäť porazila konkurenciu

Prvý seriál verejnoprávnej televízie, ktorý po dlhých dvadsiatich rokoch natočila vo vlastných kapacitách, zažíva nečakaný úspech. Napriek tomu, že riaditeľ RTVS Václav Mika mal od seriálu Kolonáda veľké očakávania, pripustil, že je to riziko pustiť sa do takejto tvorby po tom, čo výroba vo vlastných radoch zaspala vývoj počas dvoch dekád.

Kolonáda si pri svojom štarte dokázala v cieľovke RTVS 12+ vydobyť pozíciu lídra a nemenej úspešne si viedla aj pri jej druhom pokračovaní. A dokonca aj lepšie. Druhý diel Kolonády si v 12+ podľa našich informácií zaplo o 30 tis. divákov viac ako pilotný diel a v ratingu dosiahla magickú hranicu 10 %. Podielovo skončila tesne pod 20-percentnou hranicou, no opäť dokázala poraziť konkurenciu. V skupine 12-54, na ktorú cielia ostatné televízie, si najlepšie viedli Markíza a Joj, Posledná hodina Zeme získala podiel okolo 25 %, film Zase ona! uhral Joj priemer s výsledkom nad 17 %. Kolonáda je z pohľadu RTVS úspešná aj v mladšej cieľovke, kde taktiež oproti minulému týždňu rástla a zaznamenala takmer 12-percentný podiel.

Jednotka si tak aj vďaka Kolonáde vyslúžila pozíciu trhovej trojky, Kamile Magálovej sa však darilo aj s Tajomstvom mojej kuchyne, ktoré dosiahlo podiel cez 18 % (12+). Z menších staníc za Jednotkou na štvrtej pozícii nasledovala Pluska, tej naďalej robia radosť Krimi (cez 13 % v 12-54), uspela aj s Návratom do krvavej lagúny (okolo 8 %). Dome sa darí s popoludňajším seriálom Doktorka Zoe (dve časti 8 a 10 %), nedeľňajšej trhovej pätke Dajto priniesol najvyšší počet divákov večerný film Strážca poriadku s podielom nad 4 %.

Čítať viac...
Nahor