Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kolonáda je na Jednotke hitom, RTVS chystá druhú sériu!

Aktuálne jeden z najúspešnejších pôvodných titulov Jednotky RTVS, Kolonáda, by mal pokračovať. Po odvysielaní pôvodných 13 epizód sa verejnoprávna televízia chce pustiť do výroby druhej série.

Generálny riaditeľ Václav Mika je s pôvodným seriálom RTVS, Kolonáda, nadmieru spokojný. Napriek tomu, že pred jeho spustením bol v očakávaniach veľmi opatrný a zmierený aj s neúspechom, dnes môže verejnoprávna televízia hovoriť o hite. Aj preto už v RTVS vo veľkom hovoria o druhej sérii a to napriek tomu, že malo ísť o seriál s uzavretým dejom. S natáčaním prvej série sa začalo v polovici leta 2013, je viac než pravdepodobné, že s výrobou nových dielov by sa mohlo začať v podobnom období aj tento rok.

Televízia však zatiaľ žiadne podrobnosti nezverejňuje, oficiálne nie je potvrdené ako pokračovanie Kolonády. „Zatiaľ sa k týmto otázkam nebudeme vyjadrovať,“ povedal pre portál Pluska.sk, ktorý informáciu zverejnil, hovorca RTVS Juraj Kadáš.

Kolonáda bola pôvodne prvou lastovičkou pre obnovenie výroby vlastných seriálov vo vlastných kapacitách verejnoprávnej televízie. „Je to aj riziko, ale ak nebudeme tvoriť, tak sa to nenaučíme,“ povedal na tlačovej besede pred spustením seriálu Václav Mika. Réžie Kolonády sa ujal uznávaný režisér Stanislav Párnický, jeho služby by mala RTVS využiť aj pri druhej sérii. Za výrobu jednej časti počas prvej série zinkasoval Párnický 2900 eur, táto suma zahŕňala aj prípravné a postprodukčné práce.

Kolonáda patrí medzi najúspešnejšie tituly RTVS z pôvodnej tvorby, keď nie najúspešnejší. V cieľovke 12+, na ktorú verejnoprávna televízia cieli, pravidelne dosahuje podiely okolo 20 % a vyššie. Sledovanosť seriálu klesla výraznejšie minulý týždeň po príchode X Factoru, kedy si seriál pozrelo okolo 18 % divákov.

Čítať viac...
Nahor