Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Kolonáda by sa napriek úspechu pokračovania dočkať nemala, Mika však váha

Prvá pôvodná seriálová novinka verejnoprávnej televízie vyrábaná vo vlastných kapacitách po dvadsiatich rokoch, Kolonáda, sa v nedeľnom prime-time ujala mimoriadne sľubne. Jednotka s ňou dokáže vo svojej skupine 12+ vybojovať pozíciu lídra, pričom sa jej darí aj v mladšej skupine 12-54, keď jej druhá časť dosiahla podiel 11,7 %.

Seriál má trinásť dielov a už od začiatku boli naplánované tak, aby sa v závere dej celkovo uzavrel. „Kruh sa uzavrie, je to dramatický seriál, ktorý kulminuje a každá jedna epizóda je taký malý film,“ povedal v relácii On air generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. Tento fakt mu však nebráni v rámci mimoriadneho úspechu seriálu premýšľať nad jeho pokračovaním. V závere odpovede na otázku, či by Kolonáda v prípade úspechu predsa len nepokračovala, sa usmial. „Seriál sa uzavrie, čo však neznamená to, čo ste naznačili,“ odpovedal tajomne.

Momentálne je však na tieto úvahy ešte priskoro, Kolonáda sa aktuálne vysiela v konkurencii priemerne výkonných filmov na Joj a Markíze. Do ostrého súboja sa dostane až po tom, čo sa na nedeľu zaradí jedna a možno naraz aj obe spevácke šou Hlas Česko Slovenska a X Factor. S najväčšou pravdepodobnosťou sa však Kolonáda stretne iba s X Factorom na Joj. Nova aktuálne v nedeľu vysiela mimoriadne populárny seriál Doktoři z Počátků a s najväčšou pravdepodobnosťou s ním nebude chcieť hýbať.

Čítať viac...
Nahor