Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kolonáda aj s druhou sériou úspešná: Vieme definitívne, či RTVS presvedčila na pokračovanie!

Prvý vlastný seriál RTVS po rokoch sa stal od prvej časti jedným z jej pilierov, dočká sa aj tretej série?

Dramatický seriál režiséra Stanislava Párnického zaujal slovenského diváka a ako v prvej tak po ročnej pauze aj v druhej sérii sa mu darí dosahovať úspech. Kolonáda sa pravidelne hýbe nad hranicou 400-tisíc divákov, a to dokonca aj po tom, čo Markíza s úspechom nasadila svoju ťažiskovú šou Tvoja tvár znie povedome.

Seriál sa tak drží podobne ako na jar 2014 v konkurencii filmových premiér a hlavnej šou najsilnejších komerčných staníc. Pre Jednotku RTVS dodnes prináša výkony ako máloktorý jej pôvodný program. Už po vyvrcholení prvej série ale bolo otázne, či bude Kolonáda pokračovať ďalšími dielmi. Nakoniec im verejnoprávna televízia dala zelenú. Na druhýkrát by už však jej rozhodnutie malo vyzerať inak.

RTVS sa totiž podľa najnovších vyjadrení drží svojho záväzku, ktorý si dala ešte pred štartom druhej série. Z Kolonády dlhý seriál robiť nebude a definitívne by sa mal uzavrieť po 26 častiach. Príbehy hrdinov Kolonády sa po skončení druhej série definitívne uzavrú,“ potvrdila svoje rozhodnutie pre portál Mediaboom.sk RTVS. Druhú sériu ako záverečnú avizoval ešte v januári programový riaditeľ RTVS Tibor Búza: Povedali sme si, bola by škoda nevyužiť potenciál a neurobiť ešte jednu sériu. Ale týmto naozaj končíme.“

Kolonáda sa stala prvým seriálom verejnoprávnej televízie vyrábaným vo vlastných kapacitách. Riaditeľ RTVS, Václav Mika, mal na jednej strane od seriálu očakávania, no na strane druhej neskrýval obavy.  “Je to aj riziko, ale ak nebudeme tvoriť, tak sa to nenaučíme,” povedal na tlačovej besede pred spustením Kolonády. Risk televízii vyšiel, Kolonáda priniesla Jednotke, ako povedal v minulosti Búza, nevídané čísla za posledné roky.

Čítať viac...
Nahor