Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kolonáda 2 s novinkami: Staví na filmovejšie spracovanie, dostane novú zvučku! O čom bude pokračovanie?

Populárny seriál, ktorý na jar minulého roka dvihol RTVS sebavedomie s pôvodnou seriálovou tvorbou, pripravuje niekoľko noviniek.

Úspech seriálu Kolonáda na jar 2014 prekvapil aj samotný telerozhlas, no už bez prekvapení sa následne televízia rozhodla v príbehu pokračovať. S druhou sériou, ktorá sa na obrazovky dostane budúci rok, prinesie niekoľko noviniek.

Patriť medzi ne bude nová zvučka a upravený vizuál seriálu. RTVS zaplatila produkčnej spoločnosti FILMSERVICE PRODUCTIONS celkovo 19 590 eur aj s daňou za výrobu zvučky k druhej sérii Kolonády a taktiež za zhotovenie a spracovanie promo fotografií k seriálu. Ukážku vidíte v titulke článku.

Podľa zmluvy by mala nová zvučka, ktorá už prechádza finalizáciou, trvať okolo 40 sekúnd. RTVS nás informovala, že celková vizualita seriálu, ako napríklad logo, sa zásadne meniť nebude.

Logo prvej série seriálu
kolonada

Úpravami však prejde samotný seriál. Televízia pridá niekoľko nových tvárí, pričom sa viac vyhrá s jeho spracovaním. „Druhá séria bude dramatickejšia a filmovejšia,“ prezradil PR manažér RTVS, Juraj Kadáš. Novou hlavnou tvárou Kolonády bude Anna Rakovská, ktorá si zahrá postavu Terezy, manželky Adama Bernáta. Toho stvárňuje Marek Geišberg. Jej príchod zamotá samotným dejom, keď sa dozvie o tajomstve, ktoré Adam skrýva spoločne s jeho nevlastnou matkou Zuzanou, ktorú hrá Andrea Karnasová. Režisérom druhej série seriálu je opäť Stanislav Párnický.

O druhej sérii Kolonády
Adam Bernát (Marek Geišberg) sa po roku strávenom v zahraničí vracia domov. S ním prichádza do rodiny jeho mladá žena Tereza (Anna Rakovská). Tá má z predchádzajúceho vzťahu malého syna, preto sa mladý lekár ocitne v úplne novej životnej situácii. Ožení sa a musí zvládnuť aj otcovské povinnosti.

Tereza nevie o rodinnom tajomstve – milostnom vzťahu medzi Adamom a jeho nevlastnou matkou Zuzanou (Andrea Karnasová). Keď sa tajomstvo odhalí, vzťahy v rodine sa ešte viac  zdramatizujú a všetci jej členovia sa budú musieť s pravdou vyrovnať po svojom.

Seriálová svadba Anny Rakovskej a Mareka Geišberga
kolonada druha seria svadba

Foto: RTVS, Plus JEDEN DEŇ Július Dubravay

Čítať viac...
Nahor