Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koleso šťastia bude úplne iné, ako ste ho poznali! Pripravte sa na modernú americkú verziu (anketa)

Markíza štartuje novú generáciu Kolesa šťastia, takto bude hra vyzerať po novom.

Legendárna súťaž Koleso šťastia je späť, no spoznať ju budete môcť len vďaka jej nosným prvom – kolesu a tajničke. Za takmer dvadsať rokov, čo posledne bežala hra u nás, sa jej formát zmenil na nepoznanie a prispôsobil modernej dobe.

Typické cukrovinky Čierny princ už navždy ostanú zamknuté v archíve. Miesto vecných cien sa bude v Kolese šťastia hrať už len o peniaze, pričom k dispozícii sú aj nové prvky a súťažné kolá.

Jedno vydanie Kolesa šťastia sa bude skladať z dvoch blokov. V prvom z nich je najvyššia suma, ktorú je možné vyhrať, 100 eur, v druhom 200 €. Vytočená suma sa násobí počtom uhádnutých spoluhlások v tajničke.

Súťažiacich čaká aj novinka – rozstrely. V nich sa budú bez toho, aby sa krútilo kolesom, odhaľovať písmená v tajničke a súťažiaci, ktorý si bude ako prvý istý odpoveďou, stlačí bzučiak. Ak neuhádne, pokračujú ďalší dvaja. Rozstrely sú tri – v prvom môže každý súťažiaci nahrať 50 eur, v druhom 100 a v treťom 150 eur.

Ďalšou novinkou je predfinálová krížovka využívaná iba v niektorých verziách šou. Markíza oznámila, že ju vystavala nanovo. Prichádza po dokončení dvoch blokov. Hoci je už jasné, kto je víťaz, v rámci krížovky môžu ešte dvaja súťažiaci získať 100 eur. Zaujímavosťou je, že kým dovtedy každý bol pre každého súperom, tu už bojujú ako jeden tím. V krížovke je vždy päť slov z rôznych kategórií. Každý zo súťažiacich má 20 sekúnd na to, aby uhádol slová – ostatní dvaja mu môžu našepkávať a pomáhať, ale rozlúštené slovo musí vždy vysloviť súťažiaci, ktorého čas práve beží. Ak sa im podarí v časovom limite 60 sekúnd uhádnuť všetkých 5 slov, každý z nich získava 100 eur.

Na záver prichádza bonusové kolo pre výhercu blokov. Točí sa s o niečo menším kolesom, k dispozícii je ale rovnako 24 políčok. Každé z nich ukrýva obálku. Maximálna suma v obálke je 2 000 eur. Súťažiaci dostane tajničku, pričom spoluhlásky P, S, T a samohlásku A má vždy dané, vyberá si ďalšie tri spoluhlásky a jednu samohlásku. Hneď, ako sa mu písmenká odhalia, má 10 sekúnd na to, aby uhádol celú tajničku.  Ak sa mu to podarí v časovom limite, získava sumu z obálky.

Čítať viac...
Nahor