Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koleso šťastia a Moja mama v piatok už blízko seba! Joj nevyšla nedeľná premiéra, prepadlo Zoo

Joj ostáva naďalej so správami v nedeľu lídrom.

PIATOK: Piatkový večer opäť patril legendárnej trilógii. Komédia Slunce, seno a pár facek sa stala najsledovanejším programom dňa, v podieli prekročila 25 %. Joj naproti tomu skončila v podpriemere so svojou komédiou Deuce Bigalow: Dobrý striptér a podielom pod 14 %. Naj dedinka Slovenska v komerčnej cieľovke podliezla 10 %, v 12+ šla až na 17 %. Fetiše televízie uhrali podiel pod 7 % v 12 – 54, z univerzálneho publika si ukrojili podiel nad 11 %.

Na menších sa darilo staniciam Joj. Plus bola najvyššie, Profesionáli jej šli cez 6 %, Nebezpečná rýchlosť pod 7 %, od podvečera jej ale bola vyrovnaná Wau, ktorá bola pred Domou aj Dajto so Súdnou sieňou. Večer sa cez ňu tesne dostal film Návnada na Dajto pri podieli pod 5 %, Vtierka Castle uhrala vyše 4 %, Kosti sa s oboma časťami hýbali okolo 4,5 %. Doma bola za ostatnými stanicami, dve časti série Dr. House uhrali pod 4 % a rovnú štvorku, tesne nad ňu šiel prvý diel Sherlock a Watsonová.

Výrazné zlepšenie kondície Joj popoludní prinieslo zmenu v podvečernom meraní síl. Televízna dvojka už tak nezaostávala od 16-tej za Markízou a vyrovnanejšie nábehy priniesli nárast šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá tesne prekročila 15 %. Už oddnes vráti nové časti. Premiérové Koleso šťastia naproti tomu uhralo len o málo cez 18 % a Joj s Markízou tak boli už vyrovnanejšie. Prejavilo sa to aj v nasledujúcom spravodajstve, Televízne noviny dosiahli vyše 24 %, Noviny tesne ratingovo vyhrali, ich podiel bol 23 %.

Čítajte aj: Výsledky sledovanosti otváracieho ceremoniálu LOH v Riu

SOBOTA: V sobotný večer bola vyššie s filmom Markíza, keď jej Dospeláci šli pod 21 %, Oceľová päsť na Joj uhrala vyše 18 %. Medzi menšími naďalej boduje Tridsať prípadov Majora Zemana, ktoré vyniesli Dajto podiely 7,5 a vyše 7 %. Sexuálny škandál na škole na Plus uhral pod 6 %, Hra na lásku na Doma sa dostala pod 5 %.

NEDEĽA: Záver týždňa potešil a zároveň aj sklamal v prime-time Joj. Najprv opäť potvrdila väčší úspech s nedeľným spravodajstvom, keď jej Noviny vyhrali o menej než rating a v podieli prekročili 25 %, kým Televízne noviny 25-ku podliezli. Večerný film ju však prekvapil nepríjemne, nakoľko premiéra 12 kôl: Opäť v akcii skončila s podpriemerným výkonom tesne nad 14 %.  Elitný zabijak na Markíze dosiahol share pod 23 %. Odsunutá Zoo do noci prepadla s podielmi nad 15 a pod 18 %.

Z menších staníc tentokrát najvyššie vyskočila Plus s filmom Zamestnanec mesiaca a podielom tesne nad 7 %, Láska cez internet na Doma a Žandár vo výslužbe na Dajto sa hýbali tesne nad a pod 6,5%. V plnom nasadení už bola v nedeľu Dvojka s olympiádou v Riu, najviac vyskočila s obedňajším plávaním, následnou športovou streľbou, stolným tenisom či podvečerným vodným slalomom. Hýbala sa v 12+ okolo 12 – 14 %.

Čítať viac...
Nahor