Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Koleník bude hviezdiť v novom seriáli už od januára

Z obrazoviek JOJ sa zrejme postupne vytratí. Trojnásobný OTO v hereckej kategórii sa presťahoval do Prahy, kde točí nový výpravný český seriál První republika. Kvoli novej úlohe musel zmeniť aj svoj imidž. Očakávaná seriálová novinka sa vo vysielaní Českej televízie objaví pravdepodobne v januári tohto roku, je možné, že seriál súbežne uvidia aj diváci RTVS, ktorá má s Českou televíziou dobré vzťahy a uzavreté dohody. Seriál by mal mať viac ako 20 epizód a už teraz sa počíta s tým, že v prípade úspešného uvedenia môže mať až štyri série.

Okrem Jána Koleníka si zo slovenským hviezd v seriáli zahrá aj Zdena Studenková, ktorú český divák dôverne pozná. Meno Jána Koleníka bude pre české publikum novinkou. Doteraz je známy doma na Slovensku, kde ešte stále hviezdi v seriáli Panelák. Jeho ďalšie pôsobenie v jojkárskom projekte však nie je vôbec isté. V televíznom zákulisí sa hovorí o jeho možnom angažovaní aj v ďalších projektoch verejnoprávnych televízií ČT a RTVS. Seriálová novinka První republika má veľké ambície, ide o výpravný kostýmovaný seriál, ktorý sa v našich končinách dlho netočil. Divácky potenciál môže byť aj vďaka atraktívnemu hereckému obsadeniu veľmi veľký aj u nás na Slovensku.

V najbližších dňoch vám prinesieme krátky rozhovor s režisérom seriálu i slovenskými hereckými hviezdami, ktoré v ňom účinkujú.

Foto: ČT

 

 

Čítať viac...
Nahor