Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kobielsky sa do Paneláku už nikdy nevráti! Čaká ho v seriáli tragický osud?

Tvorcovia aj samotný herec dávajú jasne najavo, že s postavou Jakuba Švehlu už diváci viac rátať nemajú.

Vlado Kobielsky odíde z Paneláku navždy. Kým v prípade Alexandra Bártu je ešte stále možnosť na návrat (aj keď by musel Kordiak prejsť ďalšou plastikou), Kobielsky sa už do seriálu zaručene nikdy nevráti. Potvrdzujú to vyjadrenia samotného herca, no hlavným dôvodom však, pravdepodobne, nebude jeho presvedčenie.

Tvorcovia Paneláku už dlhšie naznačujú, že s odchodom kľúčového herca sa dokázali vysporiadať a vyťažiť z neho maximum. Andy Kraus prednedávnom pridal, že je väčšia šanca na návrat Bártu ako Kobielskeho do seriálu. Bárta je pri tom naďalej zaviazaný spolupráci s Markízou.

Samotný predstaviteľ Jakuba Švehlu už k tomu v aktuálnom rozhovore pre Eurotelevíziu otvorene prezrádza, že mu tvorcovia, podobne ako Bártovi, dvierka na návrat pootvorené nenechajú. „Do tohto seriálu určite nie,“ odpovedal Kobielsky na otázku, či má ešte šancu na návrat. Scenáristom sa tak podľa všetkého naskytla odchodom Kobielskeho možnosť na výraznú dramatickú linku.

Nebola by to prvá postava, s ktorej odchodom sa tvorcovia Paneláku vysporiadajú takto razantne. Snáď najdiskutovanejšou bola smrť postavy Zuzany Bajzovej, ktorú stvárňovala Henrieta Mičkovicová. Scenáristi sa však jej postavu na večnosť rozhodli poslať až po odchode Mičkovicovej a nakoľko postavu potrebovali na krátky čas vrátiť do deja, museli povolať Mičkovicovej dvojníčku, čo vyvolalo negatívne reakcie.

Jakub Švehla sa objaví už len v úvodných dvoch častiach novej 15. série. Panelák by sa mal podľa aktuálnych plánov Joj vrátiť začiatkom februára, svoj nový čas nájde po Divokých koňoch.

Čítajte aj:
Podrobnosti o 15. sérii Paneláku: “Panelák ožije!” sľubuje Andy Kraus
Panelák už pozná svoje predbežné miesto! Vrátiť by sa mohol o mesiac

Čítať viac...
Nahor