Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Kiska si už vybral hovorcu! Stane sa ním reportér Joj Peťo Petrus (aktualizácia)

Dlhoročný redaktor Joj, Peter Petrus, odchádza z televízie. Rozhodol sa prijať ponuku od Andreja Kisku, ktorý mu ponúkol miesto svojho hovorcu.

Petrusovou doménou v televízii boli politické témy, dianie v politike sledoval dlhé roky, podieľal sa aj na niektorých mimoriadnych politických diskusiách v Joj. Petrus je charakteristický odľahčeným spôsobom komunikácie a spracovania výstupov, do úradu aj v komunikácii s médiami by mohol priniesť „nový vietor“.

Kiska meno svojho hovorcu prezradil rádiu Expres v relácii Braňo Závodský Naživo. Predstavil aj celý tím poradcov, ktorý nazval „sedem statočných“. „ So mnou do paláca ako poradcovia pôjdu v prvom rade tí, ktorí so mnou stáli aj počas kampane a ktorí mi veľmi pomáhali, a to pán Lehotský, pán Baťo a pán Sergej Michalič, a následne so mnou pôjdu ako poradcovia pán Bútora, pán Mazák a pán Krpelan,“ povedal Kiska.

K odchodu Peťa Petrusa sa vyjadril aj jeho bývalý šéf a riaditeľ spravodajstva Joj, Roland Kubina. Bývalému reportérovi, dnes už hovorcovi, poďakoval za spoluprácu. „Peter Petrus bol ako kolega absolútny profesionál a, samozrejme, aj výborný kamarát. Ďakujeme mu za roky profesionálnej spolupráce a želáme mu veľa úspechov,“ povedal Kubina.

Foto: Ľuba Hricová

Čítať viac...
Nahor