Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kiks, aký nemá obdoby: Joj urobila konkurencii dokonalé PR!

Televízna dvojka má popri promovaní vlastných projektov čas podporiť aj konkurenčný program.

Kým bežne sa televízie snažia novinárom a divákom prezentovať vlastné programy, Joj urobila radosť aj konkurencii. Na webe dokázala v jednom článku spropagovať hneď dva seriály konkurencie.

Joj tak urobila na webe magazínu Topstar v článku o Gabriele Marcinkovej, ktorá sa nechala nafotiť nahá na propagačné materiály k predstaveniu Doktor Macbeth. Autor príspevku už v titulku pripomína, že Marcinková aktuálne hviezdi v seriáli RTVS Doktor Martin. „Takto sestričku z Doktora Martina nepoznáte: Nahá Gabriela Marcinková,“ znie nadpis.

Televízia však telerozhlasu urobila ešte väčšiu službu. V perexe článku totiž spomína, že Doktor Martin je „veľmi sledovaný seriál“. Vysiela sa pritom v konkurencii nákladnej relácie Vila Rozborila V siedmom nebi. Autor článku tiež stihol v krátkom texte spropagovať aj bývalý projekt Markízy, keď pripomenul, že Marcinková ukázala prsia aj v seriáli Horúca krv. Príspevok k tomu Joj podporila aj zdieľaním na sociálnych sieťach.

V skutočnosti je tento článok výsledkom čoraz častejšieho kopírovania materiálov z iných webov. Redakcia Topstar prebrala článok z českého Blesku, pričom autor príspevku sa, zdá sa, nezamýšľal nad jeho obsahom. Z češtiny do slovenčiny ho prebral, aj keď evidentne po dohode, bez jedinej úpravy. Autor českého textu vychvaľoval sledovanosť Doktora Martina na ČT, kde ho v piatky pravidelne sleduje 1,3 milióna divákov.

Foto: promo materiál k predstaveniu Doktor Macbeth

Čítať viac...
Nahor