Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kedy sa v novom roku vrátia Panelák a Búrlivé víno? Aké novinky televízie pripravujú?

Kedy sa fanúšikovia slovenských seriálov dočkajú ich návratu? A ktoré nové slovenské seriály diváci uvidia?

Markíza a JOJ čoskoro prechádzajú na sviatočnú programovú štruktúru. Zmeny pripravujú aj na január, kedy dostanú viaceré projekty prestávku, väčšina sa však počas januára na obrazovku vráti. Ako to je s nosnými seriálmi Búrlivé víno, Chlapi neplačú a Panelák? Poslednú tohtoročnú časť Búrlivého vína diváci Markízy uvidia už túto stredu, poslednú tohtoročnú časť seriálu Chlapi neplačú Markíza ponúkne v piatok 20. decembra. JOJ bude svoj denný seriál Panelák vysielať až do 31. decembra – ponúkne aj štedrovečerný a silvestrovský špeciál, seriál bude vysielať aj počas celého vianočného týždňa.

Ako prvý sa na obrazovku dostane seriál Klan – V dobrom aj v zlom, ktorý nasadzuje JOJ ako obnovenú premiéru už od 2. januára, každý pracovný deň o 18.00 hod. JOJ tak využíva prestávku vo vysielaní seriálu Chlapi neplačú. Konkurenciou pre Klan – V dobrom aj v zlom budú multireprízoví Susedia, ktorých Markíza ponúkne ako dvojporciu každý pracovný deň od 17.30 hod.

Od pondelka 20. januára sa na obrazovky naraz vrátia seriály Búrlivé víno aj Panelák. Ani jeden zo seriálov teda nebude mať výhodu skoršieho návratu, oba seriály si zachovávajú vysielací čas v prime time. Búrlivé víno bude pokračovať bez zmien, tie naopak čakajú seriál Panelák, ktorý prejde najradikálnejšou premenou vo svojej histórii. Podrobnosti zisťujeme a prinesieme v najbližších dňoch.

Ako posledný by sa mal na obrazovky vrátiť seriál Chlapi neplačú – a to od pondelka 27. januára vo svojom stabilnom vysielacom čase okolo 18. hodiny. Konkurenciou mu tento raz už nebude Súdna sieť, ale seriál Klan – V dobrom aj v zlom. Ako dopadne ich súboj tentokrát, si budeme musieť počkať do konca januára, septembrový stret vyšiel podstatne lepšie pre seriál Markízy, ktorá ho však začala vysielať o týždeň skôr.

Seriálovú novinku plánuje pravdepodobne koncom januára nasadiť JOJ – konkrétne krimi seriál Vdova v hlavnej úlohe s Michaelou Čobejovou. Vysielací čas zatiaľ definitívny nie je. Rovnako koncom januára by sa na obrazovkách mohla objaviť aj nová séria Profesionálov, ktorú už JOJ začala nakrúcať. Markíza počíta v januári v druhom pásme po 21.30 hod. s akvizičným seriálom. Aký projekt nasadí v hlavnej jarnej sezóne zatiaľ nie je definitívne jasné. Do 20. januára – teda do návratu Búrlivého vína bude Markíza vysielať filmy (pondelok, streda, piatok) a premiérové pôvodné programy Zámena manželiek a Svokra (utorok a štvrtok), JOJ bude do štartu Paneláku vysielať iba akvizičné programy – prvý týždeň výpravný historický seriál Svet bez konca a následne ďalšiu výpravnú seriálovú novinku Vikingovia.

V januári nebude zaháľať ani RTVS, ktorá 12. januára odštartuje svoj nový pôvodný seriál Kolonáda. Diváci seriálovú novinku verejnoprávnej televízie uvidia vždy v nedeľu o 20.15 hod., komerčné televízie budú v nedeľu ponúkať filmové tituly. Nie je vylúčené, že ešte v januári RTVS odštartuje aj český seriál První republika, v ktorom si zahrajú aj slovenské herecké hviezdy Zdena Studenková a Ján Koleník.

Čítať viac...
Nahor