Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kde sa vytratil magazín Superstar? Markíza s ním ráta, pobeží každý týždeň!

Subformát k speváckej šou sa zatiaľ vo vysielaní objavil len raz.

Viacerí z vás sa pýtate, aké sú ďalšie plány Markízy so Superstar magazínom. Subformát speváckej šou sa na obrazovky vrátil po dlhých rokoch, keď ho ešte pôvodne vysielala v rámci Slovensko hľadá Superstar verejnoprávna televízia.

Markíza ho ako súčasť aktuálnej série Superstar uviedla zatiaľ len raz, a to po odvysielaní úvodnej epizódy šou v piatok 5. septembra. Jeho hlavné miesto patrí v prime-time na menšej stanici Doma. Na prvý raz magazín divákov nelákal, keď formát s Kamilom Konkoľom uhral podpriemerný share 2,6 %. Relácia nezaujala ani prevedením.

Napriek tomu, že sa Superstar magazín následne z obrazoviek vytratil, Markíza ho nestopla. Naopak, klientov informovala, že sa už čoskoro dočká hneď pravidelného nasadenia, keď by ho mala vysielať každý týždeň v rámci záverečnej fázy šou – živých kôl.

Tých sa líder chystá ponúknuť celkovo šesť spolu s finále. Magazín sa by mal rovnako ako po štarte Superstar objaviť najbližší piatok po odvysielaní daného živého kola. Podľa prvých informácií televízie by sa tak mal Superstar magazín vrátiť na Doma v piatok 30. októbra. Reprízovať sa bude opäť v soboty ráno na Markíze pred reprízou klasickej epizódy šou.

Markíza s Novou tento rok upravili podobu speváckeho formátu. Po vzore nemeckej RTL posilnili počet kastingových epizód na 5, v roku 2013 ponúkli len tri. Aktuálne prebieha fáza Supervýber, ktorá vyvrcholí najbližšiu nedeľu. Od nedele 18. októbra bude nasledovať dvojica semifinálových kôl, prvé finálové kolo je naplánované na 1. novembra. Grandfinále by tak malo prebehnúť začiatkom decembra.

Čítať viac...
Nahor