Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kávomat sa na obraze dlho neohrial, ďalšie týždne nepôjde! Prečo Markíza nepokračuje?

Nová skeč šou ukázala len svoje prvé vydanie.

Markíza tento piatok po premiérovom Kredenci uviedla novú komediálnu šou Kávomat – Miestny úrad Hodrušany, v ktorej aj na Slovensko priniesla pôvodne francúzsky formát. Prispôsobila ho však na slovenské pomery, keď ho posadila do aktuálne populárneho vidieckeho prostredia.

Druhá skeč šou v aktuálnej knižnici Markízy má napriek zmiešaným reakciám divákov za sebou úspešný štart, no o týždeň ju v programe nenájdete. Napriek mediálnym výstupom a aktivitám, keď napríklad tváre Kávomatu zavolala televízia aj do Telerána, uviedla len pilotnú časť a nateraz s ňou nepokračuje.

Markíza tak, zdá sa, novinku najprv otestovala. Televízia má aktuálne pri viacerých formátoch vyrobiť len pilotné diely, ktoré by mohla odskúšať na obraze, nie je tak vylúčené, že sa táto situácia zopakuje. Takýmto spôsobom Markíza dostala od divákov feedback, a to pravdepodobne pred nakrútením ďalších dielov, ktoré môže podľa toho prispôsobiť. Na základe nadpriemernej sledovanosti prvej časti, aj keď po silnom nábehu Kredenca, je prakticky isté pokračovanie Kávomatu.

Markíza podľa našich informácií nateraz Kávomat nezaradila do prvých júlových plánov, so šou neráta ani na najbližšie dva týždne a, zdá sa, ani do konca júna. V približnom čase Kávomatu nasadzuje po čase opäť reprízy Sekerovcov.

Kávomat výrazne pripomína zábavný francúzsky formát Caméra Café, ktorý v rokoch 2001 až 2003 bežal na stanici M3. Predáva sa po svete aj ako licencia, v priebehu rokov formát adaptovali viaceré krajiny, niektoré ho vysielajú dodnes. Šou Caméra Café je postavená na niekoľkominútových skečoch odohrávajúcich sa pred kávomatom na chodbe v kancelárskych priestoroch. Kamera je umiestnená v samotnom kávomate na štýl skrytej kamery.

Čítať viac...
Nahor