Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kastingové diely The Voice Česko Slovensko ešte nekončia! Dokedy pobežia a koľko dní trvalo ich nakrúcanie?

Markíza ani Nova tento rok nezverejnili harmonogram vysielania The Voice, zisťovali sme však viac.

Od polovice februára vysielajú sesterské stanice Markíza a Nova v poradí tretiu sériu speváckej šou The Voice Česko Slovensko. Napriek tomu, že sa už postupne posúvajú k jej druhej fázy spojenej s veľkým vyraďovaním súťažiacich, ešte stále pokračujú vo vysielaní kastingových dielov, tzv. výberov naslepo.

Kým pri prvej sérii v roku 2011 ponúkli televízie celkovo päť týchto kastingových epizód, v druhom ročníku z roku 2013 ich bolo už šesť. Práve šiesty výber naslepo prebehne v aktuálnom ročníku túto nedeľu. Ani týmto číslom sa však ich počet neskončí.

Markíza a Nova chystajú tento rok odvysielať rekordný počet kastingových epizód, ktoré sa pri viacerých veľkých šou postupom času vyprofilovali ako najvýkonnejšie a televízie tak ich počet pri rôznych šou navyšujú.

The Voice Česko Slovensko by mal tento rok ponúknuť celkovo 7 výberov naslepo, kastingy tak potiahne až takmer do konca mesiaca, nedele 24. marca. V posledný marcový deň začnú televízie následne s vyraďovaním, duetami až sa dostanú do záverečnej finálovej fázy so živými kolami.

V súvislosti s tohtoročnými výbermi naslepo sa rozbehlo hneď niekoľko búrlivých debát. Všetky menej či viac spája otázka, koľko dní sa vlastne kastingy nakrúcali. Či už sa táto otázka rieši v súvislosti s prejavom Jany Kirschner, ktoré je kritizované a naprieč epizódami sa nemení, alebo samotného oblečenia porotcov, ktoré sa taktiež od prvého dielu nezmenilo – diváci tipujú, že nakrúcanie neprebiehalo dlho, dokonca, že trvalo iba jeden deň.

Pravda je však inde. Výbora kastingových dielov The Voice Česko Slovensko trvala celkovo štyri natáčacie dni, počas ktorých si porotcovia vo výberoch naslepo skladali svoje tímy. Každý jeden deň tak dostali to isté oblečenie, ktoré malo pomôcť pri jednoduchom strihaní jednotlivých dielov v postprodukcii. Raper Kali s úsmevom priznal, že si počas nakrúcania minimálne menil spodné prádlo.

Čítať viac...
Nahor