Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kameraman Markízy zviedol súboj s aktivistom vo volebnej centrále Mezenskej (video)

Nezávislý projekt Slobodný vysielač, ktorý je podľa vlastnej charakteristiky závislý iba od peňažnej podpory ľudí, si robil kampaň vo volebnej centrále kandidátky na prezidenta Heleny Mezenskej. Neznámy aktivista sa snažil prepašovať logo projektu do volebného vysielania slovenských televízií.

Helena Mezenská vystupovala v predvolebnej kampani ako nezvislá kandidátka a hlavne zástupkyňa občanov. Jej hlavným riešením väčšiny otázok a problémov bola dohoda a spolupráca s občanmi, pričom zástupcov občianskych aktivít mala aj vo svojej centrále počas volebnej noci.

Po polnoci v čase, kedy už bolo  z neoficiálnych výsledkov jasné, že sa Mezenská bude musieť uspokojiť so ziskom nižším ako 3 %, sa do pozornosti počas živých vstupov z centrály Mezenskej snažil dostať aktivista nezávislého projektu Slobodný vysielač. Papier s logom projektu prezentoval vo vysielaní slovenských televízií v čase, kedy redaktori spovedali jedinú ženu medzi prezidentskými kandidátmi.

Kameraman Markízy, vedomý si reklamy vo vysielaní, sa snažil snímať dvojicu z uhla, v ktorom by eliminoval neželanú ruku s papierom. Aktivista sa však naďalej snažil strhnúť pozornosť na seba. Rovnaký scenár sa zopakoval aj vo vysielaní RTVS.

Slobodný vysielač je nezávislý projekt, ktorého hlavnou myšlienkou je nezávislé vysielanie a financovanie jedine z príspevkov poslucháčov bez prepojenia na firmy, ktorých záujmy  by musel vo vysielaní obhajovať. Z oficiálnych informácií má aktuálne projekt dlh vyše 10 000 eur.

Aktivista Slobodného vysielača sa snažil projekt spropagovať vo volebnom vysielaní Markízy aj RTVS
mezenska markiza slobodny vysielac volby 2

mezenska rtvs slobodny vysielac volby

Čítať viac...
Nahor