Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kameňák prvýkrát vysielaný na Markíze vybuchol, piatku dominoval futbal! Viedol s každým zápasom dňa

Markíze nasadenie Kameňáku, ktorý roky vysielala Joj, vôbec nevyšiel, Všetko, čo mám rád v repríze však nezahralo o nič viac.

Piatok patril Majstrovstvám sveta vo futbale. Dvojke a Jednotke sa v priebehu dňa darilo so všetkými tromi zápasmi, ktoré ich dostali do čela sledovanosti. Poobede uspel zápas Uruguaja s Egyptom, ktorý od 14. hodiny v komerčnej cieľovke dosiahol podiely nad 18 a 21 %, podvečer od 17. hodiny zas duel Maroka s Iránom dosiahol podiely 20 a 16 %. Druhý polčas šiel v konkurencii podvečerných programov Markízy a Joj, Rodinné prípady aj Moja mama varí lepšie ako tvoja však skončili hlboko na úrovni pod 14, resp. 12 %.

Večer vystrelil šláger Portugalska so Španielskom, ktorý priniesol napínavý priebeh a podiely nad 23 a až pod 27 %. Markíza vtedy vybuchla s prvým Kameňákom, ktorý po rokoch získala od Joj, dosiahla s ním podiel iba 13,1 % a bola trojkou na trhu. Joj však s reprízou Všetko, čo mám rád takisto neuspela, keď mala uhrať podiel 13,7 %. Všetko, čo má Ander rád už mimo futbalu stúplo nad 17 %.

Medzi menšími komerčnými stanicami Plus s Profesionálmi prekročila 6 %, o málo vyššie šiel nasledovný film Ja, zloduch, ktorý sa ťahal ku 6,5 %. Dr. House na Wau prekročil 4 %, nasledovné kriminálky sa hýbali okolo 3 a 3,5 %. Prepadnutie vo vzduchu na Dajto uhralo okolo 3 %, Doma sa vôbec nedarí s reality šou Svadobné zvony, ktorá prepadla s podielom pod 2 %. Neskorší film Tri dievčatá a jedna svadba sa už ťahal ku 4,5 %.

Medzi spravodajstvami Televízne noviny dosiahli iba vyše 21 %, Noviny zas 20,5 %. Celkovo si správy Joj malo pozrieť 380-tisíc divákov, Televízne noviny 295-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stal druhý polčas večerného futbalového zápasu.

Čítať viac...
Nahor