Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kalisová pod paľbou kritiky: Priznala, že vo filmoch prehľad nemá! Prečo sa teda pustila do Oscarov?

Televízia pokazila dojem z veľkého večera aj minulý rok, tentoraz sa o negatívne reakcie postarala jedna z jej top tvárí.

Markíza po druhý raz na menšej Doma prenášala v priamom prenose veľký večer z udeľovania Oscarov. Opäť sa jej vysielanie nezaobišlo bez veľkej kritiky.

Kým minulý rok boli neželaným prvkom v prenose simultánni prekladatelia, tento rok sa najväčšia kritiky zniesla na hlavu bývalej tváre Televíznych novín Miriam Šmahel Kalisovej. Tá moderovala oscarový večer spoločne s Romanom Juraškom, pre ktorého bola podľa názoru niektorých divákov Kalisová skôr prekážkou. Mnohí moderátorke vyčítali skákanie do reči a taktiež slabý prehľad v téme. Na večer sa podľa viacerých vôbec nepripravila.

Kalisová na prekvapenie priznala, že vo svete filmu a hercov taký prehľad nemá. „Je pravda, že nie som taký odborník na filmy, ani na hercov. A nebolo možné si to ani všetko napozerať, nedalo sa to fyzicky zvládnuť,“ povedala pre Topky.

Prečo však prijala moderovanie takéhoto prenosu? Podľa vlastných slov bola jej úloha iná. „Ja som to skôr z tej ženskej stránky hodnotila, čo sa páči mne, veľakrát sme spolu ani nesúhlasili, čo bolo dobré, si myslím,“ pokračuje. Za svojím pôsobením si napriek tvrdej kritike stojí. Podľa môjho názoru bol tím zvolený dobre,“ dodala pre portál.

Záznam Noc Oscarov v pondelok večer také čísla ako minulý rok Dome nepriniesol. Kým pred rokom sa prehupol podiel cez deviatku, tentoraz sa musela stanica uspokojiť s ratingom 1,7 % a podielom 6,4 % pri ratingu 1,7 %. Ratingovo medziročne záznam stratil vyše pol bod.

Miriam Šmahel Kalisová je bývala tvár Televíznych novín. Kedysi tvorila dvojicu s Karolom Farkašovským, obaja nakoniec v hlavnom spravodajstve lídra skončili. Kalisová sa presunula do Nočných Televíznych novín, na jar 2013 prešla na materskú. V roku 2014 sa na obrazovku vrátila v súťaži Hra o Niké, od marca 2016 sa, ako informovala Pluska, stane moderátorkou stabilného publicistického formátu Markízy Reflex. Na pozícii nahradí Viktora Vinceho, ktorý sa stane súčasťou šou Tvoja tvár znie povedome.

Čítať viac...
Nahor