Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

K Vymeneným životom pribudne nová telenovela: Doma chystá veľkú tureckú novinku! (všetky podrobnosti, dej)

Vymenené životy čoskoro doplní nová turecká séria.

Stávka na telenovelu o 20:30 sa Markíze vyplatila. Na jej stanici Doma sa odhodlala s Vymenenými životmi zaplniť aj najkľúčovejší čas telenovelami, ktorý dovtedy patril kriminálnym seriálom. Stanici vyšiel výber tureckej série, ktorá významne posilnila postavenie stanice aj celkovo skupiny Markízy v prime-time. Večerné telenovely pred tým štartovali o 21:30, veľká časť sa tak vysielala mimo hlavného vysielacieho času (19:00 – 22:00).

Vymenené životy pravidelne dosahujú nadpriemer stanice, s druhou časťou aj mimoriadne vysoký. Hýbu sa v rozmedzí 8 – 10 %. Už tento mesiac k nim pritom pribudne úplná novinka, ktorá v Turecku odštartovala v roku 2015.

Doma pripravuje do vysielania novú tureckú telenovelu Kara Sevda, ktorá bude spolu s Vymenenými životmi highlightom stanice pre túto jar. Novinka v Amerike nesie názov Endless Love, u nás bude známa ako Nekonečná láska. V domácej krajine má za sebou 2 série.

Nová turecká séria pochádza od producenta známych telenoviel Fatmagül, Ezel a Zakázaná láska. Markíza Nekonečnú lásku prezentuje ako hit a jeden z najúspešnejších seriálov v domácom Turecku minulej sezóny. Televízia tiež pripomína, že telenovela získala cenu za Najlepší seriál na International Drama Awards 2016 v Soule.

„Divákov čaká príbeh dvoch vzdialených svetov, ktorý nám ukazuje, že všetko, čo berieme ako samozrejmosť, sa môže náhle zmeniť. Čo sa stane, keď sa dvaja mladí ľudia, pochádzajúci z úplne odlišného prostredia, do seba zaľúbia?“ znie anotácie k novinke. Ústrednú romantickú dvojicu v nej stvárnia Burak Özçivit, ktorého diváci telenoviel poznajú zo Sultána a Neslihan Atagül. Tá je pre slovenských divákov skôr neznáma.

nekonecna-laska-kara-sevda1

Dej seriálu Nekonečná láska
Kemal pochádza z chudobnej štvrte, jeho otec, Hüseyın, živí rodinu ako holič. Matka, Fehime, chce, aby bol Kemal spoločne so starším bratom Tarikom a mladšou sestrou Zeynep šťastný. Nihan žije na opačnom konci mesta v bohatej rodine. Má brata – dvojča menom Ozan. Miluje svojho otca menom Önder, ktorý je jej oveľa bližší ako matka Vildan. Kým u otca vždy nájde otvorenú náruč, matka je zahľadená do seba, pričom má s Nihan jasné plány – vydať ju za Emira, ktorého však Nihan nechce. 

Kemal a Nihan sa prvý raz stretávajú v autobuse, kde Nihan nakreslí Kemalov portrét. O mesiac neskôr, v čase narodenín Nihan, nájde Kemal s jeho kamarátom Salihom tento portrét v obchode a na Nihan si spomenie… Narodeninová oslava Nihan sa zvrtne v momente, keď Emir vystúpi so žiarlivostnou scénou. Nahnevaná Nihan z oslavy utečie, chce odplávať na člne, no nešťastím skončí vo vode. Zachráni ju až Kemal a ich láska sa začína rodiť.

Emir spriada plán, vďaka ktorému je presvedčený, že si ho Nihan vezme za muža. Ona ale odmietne. S Kemalom, ktorý odchádza z mesta, sa však nevidí niekoľko rokov, až sa jedného dňa vráti domov a začne sa jeho boj s Emirom o milovanú Nihan.

Čítať viac...
Nahor