Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

O spore s logom Joj Cinema prehovorili obe stanice, prečítajte si vyjadrenia! Čo Nove prekáža?

Nova a Joj sa sporia o logo Joj Cinema, oslovili sme obe televízie.

Prevádzkovateľ kanálov Novy zažaloval majiteľa licencie Joj Cinema za to, že podľa jeho názoru okopíroval logo Nova Cinema. Podľa našich informácií sa problematickou stala špirála v logu, ktorá bola do začiatku roka 2004 spoločná pre Joj aj Novu, Nova Cinema ju však už použiť nestihla. O celej situácii exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

K sporu zaslala Nova vyjadrenie, v ktorom potvrdzuje, že jej prekáža podoba loga Joj Cinema. To, či má problém konkrétne so špirálou, nepotvrdila, hovorí o celkovom koncepte logotypu, ktorý si môžu diváci zamieňať s jej filmovou stanicou. Môžem potvrdiť, že súd vyhovel nášmu návrhu na vydanie predbežného opatrenia a zakázal používať logo zameniteľné s logom zavedeného filmového kanálu Nova Cinema,“ vyjadrila sa Anna Suchá, hovorkyňa TV Nova. Tá tak potvrdila jeden z dôvodov sporu, o ktorých sa hovorí v zákulisí. Podľa našich informácií však z loga Joj Cinema musí zmiznúť samotná špirála, výsledok novej podoby logotypu by mal byť známy dnes.

Joj už tiež potvrdzuje, že predbežné opatrenie prijala. Musí tak podniknúť príslušné kroky. Obdržali sme predbežné opatrenie, na základe ktorého meníme logo a postupujeme celú záležitosť našim právnikom. Prebiehajúce súdne spory nekomentujeme,“ vyjadril sa Marcel Grega, generálny riaditeľ Joj. Televízia, nakoľko je celá vec v súdnom jednaní, nekomentovala, ako má ošetrené používanie zavináča od čias, keď sa cesty Novy a Joj rozišli a taktiež sa nevyjadrila k samotnému problému sporu.

Podľa zákulisných informácií z viacerých českých zdrojov je za celou situáciou nielen podoba loga Joj Cinema ale samotná stanica. Tá vďaka odlišnej licencii ako má Nova Cinema ponúka atraktívnejší obsah, môže si dovoliť neprerušovať filmy reklamou, vysiela taktiež česko-slovenské premiéry a problémom má byť aj samotná zameniteľnosť staníc nielen v rámci loga ale aj názvu. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor