Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

K malým operátorom sa už pridáva aj najväčšia káblovka: Vyradením Joj hrozí UPC!

Malí operátori našli silného spojenca.

Zvyšovanie poplatkov Markízy a Joj pre operátorov je už druhý rok veľkou témou. Kým Markíza sa už dokázala s operátormi na podmienkach dohodnúť, Joj stále vyjednáva. Obe televízie pred časom pristúpili k vypovedaniu zmlúv s poskytovateľmi televíznych služieb, čím zvýšili tlak na podpísanie dohody s novými podmienkami. Nie každý ich však chce akceptovať.

Problém sa doteraz týkal najmä malých operátorov, ktorí sa sťažovali na dvojaký postup Joj v prípade veľkých hráčov a malých lokálnych kábloviek. Operátori sú združení súv asociáciách, pričom jedna z nich Joj dnes otvorene pohrozila vyradením z ponúk operátorov.

Čítajte aj: Joj reaguje, s väčšinou operátorov problém nemá! Smeruje k podpísaniu kontraktov

Urobila tak Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií (APKT), ktorej členom je aj najväčší káblový operátor na Slovensku, spoločnosť UPC. Tá ešte prednedávnom potvrdila platný kontrakt s Joj, podobne ako Skylink či Slovak Telekom, písalo Mediálne.sk. Od apríla pritom aj po úprave podmienok s Markízou zvýšila ceny. Nakoniec sa ale pridáva na stranu malých hráčov a hovorí, že vyradenie staníc Joj, Plus a Wau vidí reálne. 

Vyradenie programov JOJ z ponuky vidíme veľmi reálne, ak televízia bude postupovať tak ako doteraz, najmä čo sa týka poplatkov za zaradenie do programovej ponuky. Výška, ktorú požaduje, je pre nás neakceptovateľná,“ povedal pre Stratégie.sk Jaroslav Kolár, hovorca UPC.

Viac k téme v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor