Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Sledovanosť

K Dunaju priplávali stratení diváci! Po rozpačitom nástupe sa odtrhol od konkurencie

Dunaj odštartoval druhý týždeň tohto roka v zlepšenej forme.

Vrátili sa k nemu diváci.

Súkromné televízie pokračujú druhým týždňom jarnej sezóny, v ktorom sa už späť do súboja o najsledovanejší program vracia Dunaj, k vašim službám.

Markíza aj tento utorok ovládla celé vysielanie, pričom tentokrát si už jej dva dobové klenoty pozrel prakticky identický počet divákov.

Sľub stále na vlne

Podvečer jasne prevalcoval Sľub, ktorý sa vrátil nad hranicu pol milióna divákov, keď ich priemerne celkovo prilákal 502-tisíc v univerzálnej cieľovke.

Ide o priemer, aký dosiahol v celom prvom týždni 3. série.

V obchodnej cieľovke sa Sľub stal top programom dňa vďaka dosiaľ najvyššiemu ratingu v tomto roku 8,7 % a podiele na trhu 34,5 %.

Bez servítky na Jojke zaostalo so 14-percentným podielom na trhu.

Tentokrát však už Sľub neodskočil od svojej staršej večernej dobovej dvojičky.

Dunaj sa nadýchol

Obavy zo straty divákov nechal nateraz rozplynúť Dunaj, ktorý si po minulotýždňovom nástupe výrazne polepšil a vrátil sa späť nad psychologickú polmiliónovú hranicu.

Tretí diel 13. série Dunaja, k vašim službám si totiž malo priemerne zapnúť v priemere celkovo 503-tisíc divákov, čím sa najtesnejším rozdielom stal najsledovanejším programom dňa pred Sľubom.

Oproti minulému štvrtku takto Dunaju pribudlo vyše 35-tisíc divákov, v prvom týždni 13. série ho sledovalo 477 a 467-tisíc divákov.

V seriálovom rebríčku sa zároveň odtrhol od nedeľného Dotyku života na STVR, ktorý si najviac v doterajšom priebehu 2. série pozrelo 466 a práve 467-tisíc divákov.

Dunaj si polepšil aj v obchodnej skupine, v ktorej porástol na rating 8,4 % s podielom na trhu až 29,1 %. Prvý raz v 13. sérii prekročil 8-percentný rating a atakoval 30% podiel na trhu.

Opäť suverénne dominoval v čase svojho vysielania, keď Inkognito v mladšej cieľovke dosiahlo trhový podiel 13 % a v celkovom publiku si ho zaplo necelých 270-tisíc divákov.

Markíze sa v utorok najviac darilo aj na poli spravodajstiev – Televízne noviny si v univerzálnej skupine vybralo priemerne 457-tisíc divákov, Noviny Joj boli prvou voľbou pre približne 430-tisíc divákov.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy televízií, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 15-57 (v roku 2026). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov, v 2024 13-55 rokov, v 2025 14-56 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor