Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jún na Markíze: Chart Show na prázdninách, Búrlivé víno prekvapivo aj päťkrát do týždňa!

Odhaľujeme predbežné plány lídra na jún. Aktualizácia.

Hlavná časť jarnej sezóny sa pomaly končí, pričom nás čaká približne posledný mesiac v ostrom režime. Už len dve stredy v tejto sezóne by mala obsadiť Chart Show, ktorá aktuálne patrí sledovanosťou medzi top pôvodné produkty lídra, ktoré jej dvíhajú týždenné podiely. Tie boli v apríli na najhorších hodnotách v histórii Markízy.

Kým prvé dve májové stredy v čase vysielania hokejového šampionátu ponúkla Markíza reprízy hudobnej šou, na zvyšné dve stredy mesiaca avizuje premiéry. Podľa predbežných neoficiálnych plánov, ktoré už Markíza aj oficiálne potvrdila, však plánuje už v prvý júnový týždeň šou poslať na letné prázdniny. Chart Show sa už aj tak v jarnej štruktúre udržala dlhšie, ako sa pôvodne rátalo, prvé informácie hovorili o nasadení do konca apríla.

Už z titulku článku je jasné, čo Chart Show v stredajšom prime-time nahradí. Aj v júni pokračuje Markíza vo vysielaní Búrlivého vína, ktoré sa po odchode hudobnej šou vráti na stredy. Markíza podľa už aj oficiálnych plánov chce dokonca v prvý júnový týždeň nasadiť Búrlivé víno až päťkrát a teda od pondelka do piatku. Televízia tak urobí napriek tomu, že jej seriál aktuálne spôsobuje veľké starosti.

V ďalšie týždne by už mal seriál v piatky absentovať a okopírovať jesenný režim. Búrlivé víno by v závere pracovného týždňa mali vystriedať filmy, podľa našich informácií plánuje Markíza využiť niekdajšie snímky s Jasonom Stathamom zo silného nedeľného okna. Už v júni tak budú diváci pociťovať blížiace sa mimosezónne obdobie, keď budú tri hlavné prime-time okná v týždni vyčlenené na Markíze filmom.

Aktualizácia: S Búrlivým vínom minimálne počas prvého júnového týždňa už nebudú Rodinné prípady. Markíza upravila oficiálne plány a seriál vystrieda akvizičnou novinkou Dáma v závoji. Rodinné prípady dokonca z prvého júnového týždňa vymiznú úplne, v piatok podvečer odvysiela líder Susedov.

Ako sme vás už informovali, seriál Chlapi neplačú by mal podľa predbežných zákulisných informácií priniesť svoj finálový diel vo štvrtok 11. júna, Markíza klientov informovala, že seriál v slote nahradí Rodinnými prípadmi. Či sa tak skutočne stane, je otázne. Nie je však vylúčené, že ich bude Markíza ťahať o 18-tej aj počas leta. Urobila tak aj minulé leto po tom, čo jej prepadol pokus s reprízami Druhého dychu. Slot rozbehla dokonca s premiérami.

Rodinné prípady však v súčasnosti veľkú pozornosť nevzbudzujú ani vo večernom ani podvečernom slote. Najmä v accesse je ich slabý výkon „nebezpečný“ pre dôležitý nábeh pre Televízne noviny. Tie už minulé leto oslabili práve po nasadení slabého Druhého dychu, čo mohlo dopomôcť k ich mierne upadajúcemu výkonu na jeseň oproti jari (rok 2014).

Spoločne s Chart Show v máji pre túto sezónu skončí aj ďalšia relácia. Počas júnových nediel už podľa potvrdeného programu z programu zmizne jarná novinka Domov na kľúč, ktorá, narozdiel od svojho predchodcu Reflex špeciál, vydržala v programe do konca sezóny. Ani Domov na kľúč však sledovanosťou neoslňuje, jeho hlavným šťastím však je, pravdepodobne, nasadenie pred Kredenc, kým špeciál Reflexu predchádzal priamo Televíznym novinám, ktoré výrazne oslaboval. Televízia avizuje premiérovú časť Domova na kľúč ešte na 31. máj, pre túto jar bude posledná. Reláciu v slote nahradia reprízoví Susedia, pokračovať budú reprízy Kredencu. Sobota ostane nemenná s hlavným access programom – Smotánkou.

Čítať viac...
Nahor