Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Júlové štruktúry televízií: Joj mení podvečer, nového MacGyvera nasadí v prime-time! Markíza s ďalšími dielmi kontroverznej šou

Televízie kompletne nabiehajú na letný program, bude úspornejší ako pred rokom.

Definitívne júlové štruktúry televízií sú známe. Obe už od júna začali postupne nabiehať na úsporný režim, ktorý zapli nielen v dôsledku stále krajšieho počasia ale aj aktuálnych Majstrovstiev sveta vo futbale. Tie budú highlightom RTVS až do polovice budúceho mesiaca, keď finále prebehne 15. júla už o 17. hodine.

Po skončení futbalových Majstrovstiev sveta nabehne Jednotka na svoj klasický program. V pondelky bude vysielať klasické filmy s Louis de Funèsom Oscar, Hibernatus či Piti, piti, pá, v utorky zas bude pokračovať v českom seriáli Četníci z Luhačovic. Stredy zas bude ladiť westernovo ako napríklad s klasickými filmami Old Surehand a Medzi supmi, vo štvrtky reprízové Zlaté časy vystrieda dramatický seriál Sestry.

Na piatky sa vráti Čo ja viem, avšak s reprízami, tie v soboty ponúknu aj Záhady tela a Neskoro večer. Nedele budú v priebehu celého júla patriť krátkym dvojdielnym minisériám Mojžiš, Kartúza Parmská, Rudolph Valentino či Ničivé plamene lásky.

Ani v letnom období nebudú na Jednotke chýbať klasické podvečerné súťažné šou, Duel aj 5 proti 5 ponúknu výber reprízových častí. Pokračujú tiež víkendové magazíny Postav dom, zasaď strom či Tajomstvo mojej kuchyne.

Markíza viacero júlových večerov vyrieši filmami, vysielať ich bude až päťkrát do týždňa. Pondelky bude ladiť americkými filmami ako Lúpež po taliansky či Red 2, na stredy zas nasadzuje dramatické príbehy neraz inšpirované skutočnosťou, ktoré pred časom udomácňovala v soboty alebo po piatkových Milenkách. Filmová bude aj v piatky, kedy už teraz vysiela české komédie, okrem štyroch Kameňákov odvysiela aj opäť zakúpené Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek, ktoré vlani prvýkrát vysielala aj Joj. Soboty zas bude Markíza ladiť americkými romantickými komédiami, v nedele bude chcieť vysielať „áčkové“ trilery ako Pomstiteľ či Elitný zabijak.

Pôvodnej tvorbe ostane Markíza verná iba v utorky a štvrtky. Ako už pravidelne v lete opäť vytiahne premiérovú Zámenu manželiek, tak, ako v posledných rokoch sa znovu očakáva, že nasadí české diely od sesterskej Novy. Tie už roky patria k najkontroverznejším programom u našich susedov, pričom Markíza preberala do svojho vysielania aj extrémne diely. Vo štvrtky bude Markíza pokračovať s Dobre vedieť, avizuje už však reprízové časti aj o 20:30.

V dennom programe bude Markíza pokračovať v Teleráne, nadviaže naň Rodinnými prípadmi a štyrmi epizódami komediálneho seriálu Dva a pol chlapa. Na obed nasadí Monka, ktoré vystrieda v dvojporcii Kobra 11. O 15. hodine pokračuje klasická dvojica Susedské prípady a Rodinné prípady, od 17-tej Prvé Televízne noviny a Reflex. O 18. hodine Markíza vysiela aj v júli Rodinné prípady. Cez víkend pokračujú reprízy Smotánky, v nedele však Markíza nechá vydýchnuť reprízam svojich komediálnych projektov a podvečer vyplní filmami.

Joj si z pôvodnej tvorby v programe ponechá z veľkých staníc najviac. V pondelky chce pokračovať aj s premiérami Inkognita, opäť bude šou vysielať v dvojslote. V utorky aj počas júla ponecháva zaradené reprízové Nikto nie je dokonalý, ktoré jej tento mesiac dokáže dosahovať podobné výkony, ako vlani na jeseň s niektorými premiérami. Na stredy zas Joj operatívne minulý týždeň nasadila Prázdniny, k dispozícii má desať dielov. V piatky chce pokračovať s reprízami Všetko, čo mám rád. V soboty a nedele televízia nasadzuje filmy, ponúkne opäť mix žánrov. Nasadiť chce aj premiéry. Z prvých filmov avizuje na víkendy Momentum, Pretty Woman či premiéru Power Rangers: Strážcovia vesmíru.

Zmena žánru nastane vo štvrtky, kde Joj plánuje uviesť novú seriálovú akvizíciu. Vytiahnuť chce známu značku MacGyver, ktorá sa v roku 2016 dočkala obnovenia, pričom aktuálne je naplánovaná už jej tretia séria. Joj to tak aj tento rok skúsi s akvizičným seriálom v prime-time, v letných štruktúrach v tom má svoju tradíciu. Rovnako tak vo vysielaní seriálových odnoží či oživení známych značiek, v minulosti takto vysielala napríklad seriálového Kuriéra či nového Knight Ridera.

Joj svoj denný program upraví výraznejšie. Aj v lete pokračuje vo vysielaní Ranných novín, na ktoré nadviažu Súdna sieň a Policajti v akcii. Na 10:30 vyťahuje reality šou Extrémna premena, s ktorou bude cieliť na divákov Extrémnych premien Markízy, šou bude vysielať aj neskoršom večernom slote medzi 22:30 – 23:00. Na Joj sa k tomu opäť vrátia klasiky ako Profesionáli, výber kastingov Česko Slovensko má talent a Hoď svišťom, o 15. hodine pokračujú v dvojporcii Policajti v akcii. Prestávku dostávajú Noviny o 12, tie o 17. hodine však pokračujú, dočkajú sa však skrátenej minutáže, keď od 17:35 bude televízia vysielať seriál Skutočné príbehy. Sobotný podvečer bude na Joj patriť filmom, v nedele ostáva v programe dvojica Na chalupe a Nové bývanie.

Čítať viac...
Nahor