Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Júl v polovici: Čierne vdovy ešte porástli, stúpa aj 911 a Svokra! Na čele leta zatiaľ Slunce, seno a správy Joj

Najslabšími časťami leta sú pondelňajší večer na Markíze s Rexom či jej stredajšie filmy, Joj sa nedarí s premiérami S pravdou von.

Letné prázdniny prešli do svojej druhej štvrtiny, pričom v prvých týždňoch už naznačili trend, v ktorom sa bude letná sledovanosť vyvíjať. Dosiaľ najsledovanejším programom prázdnin sa stala z ostatného piatka prvá časť legendárnej trilógie Slunce, seno,…, ktorá tak aj ďalší rok u divákov zabodovala. Opäť jej pomáhala podmienka, že nesmie byť prerušená brejkom, Markíze Slunce, seno, jahody tak v piatok vyniesli rating 8,8 % s podielom 30 %. Komédia dosiahla zatiaľ najvyšší rating zo všetkých júlových programov v komerčnej cieľovke. Záujem o komédiu medziročne podrástol až o 2 ratingy, vlani ju vysielala Markíza v totožnom nasadení v júli.

Z cyklických programov zatiaľ najväčšiu úspešnosť potvrdzuje stredajšia česká séria Čierne vdovy. Oproti štartu si dokázala ešte polepšiť o vyše pol ratingu, keď si podľa televízie druhú časť pozrelo 7,9 % divákov s podielom 25 %. Diváci pribudli aj Svokre, ktorá si zatiaľ počas štyroch týždňov prešla aj pádom do podpriemeru, tento týždeň v utorok ale mala byť dosiaľ najvyššie, keď ho podľa sociálnych sietí vyhrala ratingom 6,7 % a podielom 22,9 %. Joj v rovnaký deň stúpa akvizičný seriál 911, ktorý sa mal od počiatočných vyše 16 % vyhupnúť najnovšie už na 21 %. Sledovanosť mu zatiaľ v druhej sérii stúpa každý utorok.

Spomedzi letných programov si napriek reprízam štandard udržuje pondelňajšie Inkognito, počas júla sa má hýbať medzi 6,5 – 7 ratingami s podielmi nad 22 %. Medzi nespravodajskými programami je každý týždeň na čele s najvyšším počtom divákov, podľa televízie ho ostatné týždne sledovalo 438-tisíc divákov. Vôbec najúspešnejšími programami leta sú spravodajské relácie Joj, ktoré v celkovom publiku pravidelne dominujú. Najviac divákov v lete sleduje relácie Noviny a Najlepšie počasie, ktoré ako jediné počas júla pokorili hranicu pol milióna divákov.

Naopak, trápením ostávajú pondelňajšie reprízy krimiseriálu Rex, s ktorými Markíza napriek prepadáku vytrváva. Televízii sa nedarí ani v stredy s dramatickými príbehmi inšpirovanými skutočnosťou. Joj zas najviac trápi štvrtkový večer, kde v júli vysiela S pravdou von. O niečo si polepšila v piatok po presunutí Všetko, čo mám rád do hlavného okna, avšak len do príchodu Slunce, seno, jahody. Všetky spomínané programy sa počas júla priemerne hýbu od približne 12 % smerom ku 14 až 15 %.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook

Čítať viac...
Nahor