Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Jojka ukázala nové priestory! Štartuje vysielanie z najmodernejších štúdií (galéria)

Joj oslávi 22 rokov na trhu najväčšou zmenou v jej spravodajstve.

Mesiace očakávané nové spravodajské štúdio Joj bude mať svoju premiéru.

Aj keď sa o veľkej zmene začalo hovoriť už na jeseň 2022 a spustenie sa očakávalo na začiatku tohto roka, televízna dvojka predstavenie nových spravodajských priestorov pre hlavnú stanicu, ale tiež pre spravodajský kanál JOJ 24, napokon načasovala na deň svojich 22. narodenín. Z nových spravodajských štúdií a réžií začne vysielať od soboty 2. marca.

Svoje spravodajstvo sťahuje do výrazne väčších priestorov, ktoré majú byť najmodernejšie na trhu.

„Po tom, ako sme spustili spravodajskú televíziu JOJ 24, sme začali s rozhovormi o úplne nových spravodajských štúdiách. Príprava aj realizácia boli precízne a dlhé, no v tejto chvíli môžem povedať, že od marca ponúkneme divákom aktuálne najmodernejšie spravodajské štúdiá na trhu. Verím, že ich diváci ocenia a dostanú tak ešte lepšie, atraktívnejšie a bohatšie informácie,“ povedal šéf spravodajstva Joj Roland Kubina.

Pre televíziu ide o zásadnú zmenu, keď spravodajstvo za pochodu presťahovala kompletne.

Zároveň sa do nového hlavného štúdia sťahujú všetky spravodajské a publicistické programy Joj. Vlastné štúdio mala doposiaľ napríklad politická relácia Na hrane.

Nové štúdio vzniklo neďaleko toho súčasného, z ktorého Joj vysielala celé roky.

V prakticky nezmenenej podobe z neho diváci spravodajské relácie sledovali od 1. septembra 2013, poslednú väčšiu grafickú zmenu spravodajstva urobila Joj ešte 1. januára 2015. V ďalších rokoch v pôvodnom štúdiu už len dopĺňala nové časti, napríklad sekciu pre Ranné noviny.

K novému štúdiu sa po novom sťahuje aj spravodajská televízia JOJ 24.

Tá iba po takmer roku a pol od začiatku vysielania taktiež dostáva nové priestory, ktoré už vznikli v tesnej blízkosti hlavnej spravodajskej časti. Pre JOJ 24 postavila televízia nové menšie štúdio, ktoré dostane kompletne zmenenú podobu.

Veľké spravodajské štúdio Joj a malé štúdio JOJ 24 od seba oddeľuje iba špeciálna priečka tlmiaca zvuk.

„K dvom štúdiám pribudli aj dve réžie, pričom z oboch je možné obsluhovať ktorékoľvek štúdio, v ktorom sa bude vyrábať relácia, alebo bude prebiehať živé vysielanie,“ uvádza televízia.

Nové menšie štúdio pre JOJ 24

Kým diváci najzásadnejšiu zmenu zaregistrujú vďaka veľkým LED obrazovkám, novej grafike či výrazne väčšiemu priestoru, napríklad aj pre Ranné noviny, k najväčším novinkám došlo za kamerami.

„Pozadie v štúdiách tvorí digitálny horizont, pred ním sa nachádzajú LED steny s vysokým rozlíšením. Za hlavným spravodajským pultom, odkiaľ budeme vysielať NOVINY TV JOJ, je najväčšia obrazovka, na ktorej je možné zobraziť naraz dva živé vstupy z dvoch rôznych miest. Veľkou novinkou sú dva druhy robotických kamier. To znamená, že v štúdiu bude s moderátormi už len jediný kameraman, a to ten, ktorý je za žeriavom – Jimmy Jibom. Zvyšné kamery budeme riadiť z réžie, odkiaľ je možné ich programovanie, a tým aj presné komponovanie záberov.

Kvôli svetelným a zvukovým požiadavkám sú obe štúdiá bez okien a prístupu denného svetla či možnosti vetrania.

„Preto sú vybavené modernou vzduchotechnikou, klimatizáciou a rekuperáciou, ktorá zabezpečuje čerstvý vzduch pri prevádzke štúdií. Dvojitá podlaha, v ktorej sú umiestnené všetky káble, aby neprekážali v pohybe robotickým kamerám, taktiež tlmí svetlo a zvuk, podobne ako špeciálna priečka oddeľujúca obe štúdiá, ktorá predstavuje dokonalú zvukovú bariéru.“

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor