Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Koniec po 20 rokoch: Jojka prichádza o výraznú tvár spravodajstva! Ďalšia prešla ku konkurencii

Televízna dvojka obmieňa zostavu spravodajských tvárí.

Z Koliby odchádza ďalšie výrazné meno.

Iba pred rokom a pol prekvapivý odchod z televízie ohlásila moderátorka Krimi Monika Šebová, ktorá si to od tohto mesiaca namierila ku konkurencii.

Z Jojky do RTVS

Na obrazovke štátnej spravodajskej stanice :24 odštartovala novú reláciu Cez lupu, kde sa venuje známym i menej známym kauzám, kriminálnym prípadom, ľudským zlyhania, páchateľom a súvislostiam.

„Takýto formát mi je blízky, keďže nadviažem na témy, ktoré mi nie sú cudzie. Ako dlhoročná moderátorka mám v tejto problematike „zažité“ kauzy, ktoré v nás zanechali stopy v ostatných rokoch,“ uviedla k svojej premiére na novej obrazovke Šebová.

Spolu s ňou na projekte pracujú ďalšie bývalé mená z Joj.

Ako dramaturg sa na relácii podieľa Ivan Huljak, ktorý dlhé roky pôsobil práve na bratislavskej Kolibe ako scenárista či producent. Redaktorsky zas novú reláciu zastrešujú bývalí reportéri Jojky Denisa Gerši a David Sirúček.

Odchod po 20 rokoch do politiky

Najnovšie rady televíznej dvojky opúšťa ďalšie redaktorské meno.

Zo spravodajstva aj médií po 20 rokoch odchádza jeden z najvýraznejších redaktorov televízie Samuel Migaľ, ktorý v Jojke pôsobil už od roku 2004.

Objavil sa tiež ako moderátor spravodajských programov Joj, v ostatnom období bol taktiež jedným z moderátorov spravodajskej televízie Joj 24.

Redaktorsky bol dlhoročne zameraný na témy obrany a bezpečnosti, pokrýval najmä domáce dianie, venoval sa aj politike.

Práve politika bude odteraz jeho novým pôsobiskom.

Ako informoval portál Omediach.com, Samuel Migaľ smeruje do politickej strany Hlas-SD. Ako prvý informáciu naznačil denník Plus jeden dní, ktorý v priebehu pondelka uviedol, že sa k Petrovi Pellegrinimu pridá dlhoročný redaktor Joj.

Denník nakoniec informáciu potvrdil v dnešnom tlačenom vydaní.

 

Čítať viac...
Nahor