Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj zvrátila stredajší prepadák: Pravá tvár štartovala priemerná, predbehla Chart Show! Bodovali Plus a Wau

Všetky tri stanice Joj boli medzi svojimi konkurentmi najsledovanejšie.

Po týždňoch čoraz viac podpriemerných stredajších výkonov a rastúcej Chart Show sa Joj podarilo nepriaznivý stav zvrátiť. Minimálne prvý diel letnej série Pravá tvár dokázal výrazne zlepšiť jej postavenie v strede týždňa, keď podľa našich informácií dosiahol rating 6,1 % s podielom 20,5 %. Seriál tak pri štarte príliš nevyskočil, dosiahol však aspoň prime-time priemer televízie. Zároveň ale viditeľne zatlačil Chart Show, ktorá medzitýždenne prišla o takmer dva a pol ratingu s výkonom pod 6 % a podielom cez 20 %. Televízie ratingovo nadol tlačí aj teplé počasie.

Chart Show sa uvoľnila konkurencia v druhej polovici, kedy na obrazovku nastúpil Panelák. Seriál opäť padol, sledovať ho malo iba 3,5 % divákov, podielovo zopakoval minulotýždňovú úroveň pod 13 %. Zostrihová Farma v neskoršom čase narozdiel od utorka neprepadla, mala ísť nad 24 %.

Medzi menšími bodovali stanice Joj. Plus bola najsledovanejším kanálom, keď jej uspeli už Profesionáli s podielom takmer 8 %, nasledujúci Hitman už 8 % tesne prekročil. Druhou najsledovanejšou menšou stanicou bola Wau, ktorej tradičné kriminálky v stredu už pravidelne vyskakujú. Kosti boli už od pol ôsmej nadpriemerné, dve časti sa hýbali medzi 4 – 4,5 %, neskoršie CSI Las Vegas dosiahlo nad 4 %. Doma predbehla Wau až s druhou časťou Nekonečnej lásky, telenovela uhrala podiely pod 4 a tesne nad 5 %, snímka 300 na Dajto šla pod 4 %.

Podvečer si značne polepšili Rodinné prípady, podliezli 22 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja atakovala 16 %. Medzi spravodajstvami tentoraz dominovali Televízne noviny, vyhrali o viac ako pol ratingu s podielom nad 26 %, Noviny prekročili 21 %. Naďalej však mali v celkovom publiku viac divákov. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor