Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj zvrátila piatkové trápenie, Moja mama špeciál s Bučkovcami uspela! Búrlivé víno prepadlo

Situácia v piatkovom prime-time sa za jeden týždeň otočila. Nezmenený ostal úspech len Milujem Slovensko.

Televíznej dvojke sa túto jeseň s piatkovým večerným programom opäť prestalo dariť. Najprv neuspel pokus s Divokými koňmi, následne operatívne nasadené filmy. Aj tento piatok mala Joj odvysielať snímku, keď plánovala na pol deviatu pokračovanie Jurského parku, nakoniec sa rozhodla pre zmenu.

Už v piatok totiž odštartovala špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja s podtitulom Výzva. Pôvodne sa novinka mala uviesť túto sobotu o 21:30, dnes v tomto čase nakoniec pobeží druhá premiérová epizóda. Špeciál kuchárskej šou, v ktorej sa proti sebe postavili hviezdy klasickej verzie Hetešovci proti reality postavičkám Bučkovcom, uspel, keď televízia päťdňovou kampaňou dokázala prilákať 7,6 % divákov s podielom 20,1 %. Pred týždňom mala Joj s filmom share 10,5 %.

Naopak neuspela Markíza, ktorá napriek očakávanému neúspechu nasadila späť na piatky Búrlivé víno. To ju dostalo do hlboko podpriemerných hodnôt s ratingom 6,1 % a podielom len 15,9 %. Napriek novej zábavnej konkurencii neklesla zábavná šou RTVS Milujem Slovensko, ktorá sa stala dokonca lídrom večera. Sledovalo ju totiž 8,1 % mladších divákov s podielom až 21,2 %. Šou tak po druhý raz v priebehu jesene dosiahla na post jednotky trhu v súboji s Markízou a Joj.

O tom, že Joj zmenou programu zachránila tento piatok, svedčí výkon snímky Stratený svet: Jurský park, ktorá bežala po Mojej mame o 22:00. Atakovala totiž podiel len 13 %. Ako Joj nastaví ďalšie piatky je nateraz otázne, zatiaľ totiž plánuje naďalej vysielať filmy. Mojej mame majú patriť spomínané soboty po Dvojičkách.

Markíza narástla až po skončení Mojej mamy, a to napriek tomu, že začiatok Farmy naplánovala na záver Milujem Slovensko okolo 21:50. Farma nakoniec uspela s nadpriemerným podielom 26,4 %. Duel odvysiela televízia až dnes o 20:30.

Joj sa oproti minulému týždňu podarilo zlepšiť kondíciu X Factoru na Plus. Ten doplnil výkon hlavnej stanice najmä v čase slabého filmu, keď mal dosiahnuť s posledným kastingovým dielom share 7 % a v konkurencii Farmy a Jurského parku až 10,5 %. Dajto venovalo večer kultovke Krstný otec, dosiahla na podiel nad 4 %. Slabý večer mala Doma, ktorá sa so Smotánkou a následným filmom Niečo nové hýbala len okolo troch percent.

Podvečer v dôsledku zhoršujúceho sa počasia pribúda počet divákov pri obrazovke. Svedčí o tom nárast ratingu programov o 18-tej, keď sa napríklad Kukučka dostala po čase nad štyri ratingy, podielovo však prepadla so 16,5 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja udržala nadpriemer s podielom takmer 22 %. V súboji hlavných spravodajstiev tentoraz klesla aj Joj. Jej Noviny uhrali len vlažný podiel tesne nad 24 %, Televízne noviny boli naďalej slabé s podielom málo nad 28 %.

Čítať viac...
Nahor