Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

České rozprávky či komédie si už budú Markíza, Joj a RTVS striedať: Takto bude rotácia filmov prebiehať!

Aj slovenské televízie si začínajú české filmy medzi sebou rozdeľovať.

České klasiky už od budúceho roka nebude vysielať len Markíza. Kým doteraz sa jej darilo držať si dohodami vianočné klasiky či kultové komédie, od tohto roka sa aj na Slovensku pristúpilo k rotácii filmov. Ide o tituly patriace pod český Národný filmový archív, ktorý je mimoriadne bohatý. Rotovanie filmov oznámil generálny riaditeľ Joj Marcel Grega, ktorý doplnil aj postup, ako si tituly televízie vyberajú.

Vôbec prvý žreb sa mal uskutočniť túto stredu. Televízie si na jeho začiatku vylosujú poradie, v ktorom si vyberajú tituly z ponuky. Filmy sú pritom rozdelené do kategórií v závislosti od atraktivity. „Nemôže sa tak stať, že by všetky najžiadanejšie klasiky získala len jedna televízia,“ píše Grega. Markíza, Joj a RTVS si budú takto filmy žrebovať každý rok.

Ten taktiež uviedol ďalšie klasiky, ktoré Joj získala pre budúci rok. Vysielať má okrem rozprávky Tri oriešky pre Popolušku aj snímky Jak utopit Dr. Mráčka, Diskopríbeh, Copak je to za vojáka či prvé dve časti z trilógie Slunce, seno – Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek.

Čítať viac...
Nahor