Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Joj za Pariškovú v Novinách náhradu hľadať nebude. Kolegovia jej poslali odkazy

Moderátorka hlavných správ Joj podstupuje chemoterapiu, televízia oznámila, ako vyplní jej moderátorské miesto.

Dlhoročná tvár televízneho spravodajstva na Slovensku, Aneta Parišková, podstupuje po diagnostikovaní rakoviny chemoterapiu.

Moderátorka, ktorá bola roky hviezdou hlavných Televíznych novín Markízy, sa pritom iba nedávno po dlhých rokoch vrátila do stabilného kresla v hlavnej spravodajskej večernej relácii, keď spoločne Andreou Pálffy-Belányiovou nahradila Adrianu Kmotríkovú. Dovtedy bola tvárou najmä podvečerného spravodajstva.

Joj momentálne prechádza rovnakou situáciou, ako v roku 2015, kedy bol Adriane Kmotríkovej diagnostikovaný nádor na mozgu. Moderátorka podstúpila liečbu, pričom už po niekoľkých mesiacoch sa do moderátorského kresla nakoniec vrátila.

Dnes televízia verí v rovnaký priebeh. Joj informovala, že za Anetu Pariškovú hľadať náhradu vo vysielaní hlavných Novín nebude a v kresle sa budú dočasne striedať Lucia Barmošová s Andreou Pálffy-Belányiovou. Ako informovala, prípadné výpadky bude naďalej vykrývať ďalšími moderátorkami z denných spravodajských relácií.

K situácii sa už vyjadrili aj moderátorskí kolegovia Pariškovej. Vyjadrenia priniesol týždenník Šarm.

„Bol to obrovský šok, po Adi Kmotríkovej ďalšia kolegyňa… Keď sme spolu minulý týždeň volali a povedala mi to, stratila som reč. Verím, že Anet nad touto zákernou chorobou rýchlo zvíťazí, pretože každý, kto ju pozná, vie, že je to silná žena a veľká bojovníčka,“ povedala Lucia Barmošová. „Bol to pre nás všetkých šok. Ale som presvedčený, že Anet to zvládne a tú chorobu porazí. Predsa len, je to mimoriadne silná žena. Verím, že to dlho nepotrvá a vráti sa medzi nás,“ pridáva sa Ján Mečiar.

„Je to hrozné, neviem na to prestať myslieť, odkedy mi to povedala. Všetci v práci sme nešťastní a v totálnom šoku z toho, čo sa stalo. Ale Anet je bojovníčka a my všetci na ňu myslíme a držíme palce, aby bola čím skôr v poriadku,“ zareagovala Belányiová. „Aneta si teraz potrebuje oddýchnuť, všetci veríme, že je v opatere skvelých ľudí, má úžasnú rodinu a synov, ktorí na mamku nedajú dopustiť, všetci sme v myšlienkach spolu s ňou, Aneta to dá. A odkazujem jej, že školská súťaž v zbere papiera stále nie je stratená, usilovne všetci zbierame každý deň,“ povedal s odľahčením Ľuboš Sarnovský.

Bývalú kolegyňu povzbudila aj tvár Televíznych novín Markízy, Zlatica Švajdová Puškárová. „S Anetkou sme dlhoročne blízke priateľky. Máme množstvo spoločných zážitkov, prežili sme spolu kus mladosti. Je to nesmierne statočná a odhodlaná žena, ktorá už veľakrát úspešne zabojovala o svoje šťastie. Sme v každodennom kontakte a aspoň telefonicky sa jej snažím byť v tejto komplikovanej životnej situácii nápomocná,“ povedala pre Šarm.

 

Čítať viac...
Nahor