Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj využila uzavretie Betliara, nasťahovala sa doň na celú jeseň! Vonku už prvé fotky 1890

Televízna dvojka sa po Za sklom pustila do výroby ešte náročnejšej kriminálky.

Joj tento rok nasmerovala svoju pôvodnú seriálovú tvorbu na novú cestu, keď všetky jej aktuálne pripravované projekty vyrába v náročnejšej réžii. Vo všetkých prípadoch opustila ateliéry, v ktorých sa vyrábali Divoké kone, Zoo aj Panelák, pričom zelenú dala aj drahým a špeciálnym projektom.

Ako prvý sa na obrazovke objavuje seriál Za sklom, ktorý na svoju realizáciu dostal veľkorysý rozpočet pri malom počte častí. Tento rok ich Joj odvysiela 8. Zároveň sa už televízia pustila do výroby ešte náročnejšieho kriminálneho projektu 1890, v ktorom sa objavia aj tváre z aktuálne vysielanej kriminálky.

Novinka 1890 vzniká v kaštieli Betliar, kam sa Joj presťahovala ešte v septembri. Spoločne s hercami aj štábom tam pobudne celú jeseň, výroba by mala potrvať do decembra. Televízia využíva pre realizáciu seriálu uzavretie kaštieľa z dôvodu reinštalácie expozícií či inštalácie kúrenia. Uzatvorený by mal byť do 15. decembra.

Hlavnou hviezdou 1890 bude Ján Koleník. Ten má v poslednom období šťastie na ponuky do najvýpravnejších projektov na slovenskom a českom trhu, po Za sklom a 1890 sa pustí do nakrúcania druhej série historického seriálu Českej televízie První republika.

jan-kolenik-1890

Okrem Koleníka sa z kriminálky Za sklom bude v historickej novinke objavovať aj Milan Ondrík. Ten je aktuálne žiadaný, hrá aj v komediálnom seriáli Markízy Atletiko Cvernofka. V 1890 sa bude mať taktiež postarať o odľahčenie deja, v seriáli vytvorí dvojicu s Martinom Nahálkom, spoločne si zahrajú žandárov. „Budeme dosť veselá dvojica. Naša dejová línia prechádza všetkými epizódami,“ povedal pre Eurotelevíziu. Ondrík si prípravu nového seriálu pochvaľuje, vyzdvihuje náročnosť výroby: „Z tejto práce sa veľmi teším, je veľmi príjemná a profesionálna. Nakrúca sa filmárskym spôsobom, máme veľa času na obraz, niektoré zábery sa natáčajú z helikoptéry. V seriáli sú krásne reálie, historické kostýmy, je to zase trošku iný pocit.“

milan-ondrik-1890 martin-nahalka-1890

Seriál 1890 avizovala Joj už pre tento rok, nakoniec ho bude mať pripravený pre rok 2017. Práve v tomto roku sa majú na obraz dostať už viaceré seriály Joj z aktuálnej náročnejšej a exteriérovej produkcie. Historická kriminálka dostane celkovo 13 častí, tvorcovia chcú dať vo výpravnom projekte dôraz aj na psychológiu postáv, prekvapivé momenty, napätie i humor. Do deja zakomponujú kriminálne príbehy inšpirované skutočnými udalosťami a tiež sériového vraha.

Foto: Joj, Facebook

Čítať viac...
Nahor