Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj vytasí ďalší nový seriál, nasadením prekvapila! Za sklom 3 pozná dátum štartu, Jednotka s novou talkshow

Joj od októbra večer so štyrmi seriálmi, aj budúci mesiac bude pokračovať v nasadzovaní nových programov. Novinky uvedie aj RTVS.

Večerný program Joj od októbra doplnia ďalšie dva seriály. Po novinke Delukse a druhej sérii Ministrov sa do vysielania dostane avizovaná komediálna novinka aj pokračovanie imidžovej kriminálky. Ako prvá z programov sa uvedie tretia séria kriminálky Za sklom, ktorú Joj nakrúcala v týchto mesiacoch. Stihla tak reagovať aj na aktuálne spoločenské udalosti, ktoré nasledovali po vražde novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej. Vražda sa stane spúšťačom udalostí v tretej sérii seriálu, televízia opäť viaceré udalosti zakomponuje do deja. Tentoraz ponúkne viac, celkovo 10 častí seriálu, v minulosti ponúkala zakaždým osmičku epizód.

Joj po nevydarenom štarte druhej série a pokuse nasadiť seriál do druhého pásma pôjde na istotu. Za sklom nájde svoje miesto opäť v hlavnom večernom slote, konkrétne v utorky o 20:35. Štart tretej série je naplánovaný na 1. októbra, nadviaže teda na televíznu dvojdielnu verziu filmu Trhlina.

Nasadenia sa dočká aj ohlásená seriálová novinka Hrobári. Prvý spoločný projekt Joj a scenáristu Petra Kolečka od uvedenia seriálového hitu Most! bude podobne, ako ďalší nový jesenný seriál Delukse, stavať najmä na silnom hereckom obsadení, keď okrem stabilných hercov sa taktiež v každej časti predstavia známe hosťujúce mená. Čierna komédia z prostredia rodinného pohrebníctva má priniesť odvážnejší humor, čomu sa, podľa všetkého, prispôsobilo aj nastavenie.

Hrobári totižto dostanú netradičné miesto. Joj ich zaradí od 5. októbra na sobotné večery, kde seriály televízie spravidla nenasadzujú. Joj tu posledne vysielala v roku 2015 uletenú sériu Dvojičky, inak soboty patria filmom či hlavnej sezónnej zábave. Hrobári pritom v programe vystriedajú zábavnú zoznamku Take Me Out, nadväzovať tak budú na nosnú jesennú šou Joj, Česko Slovensko má talent. Televízia tak miesto nasadenia v pracovnom týždni predĺži aj po skončení zoznamky premiérové sobotné zábavné okno, Hrobárom bude patriť čas po 22. hodine.

Novinky bude po prvom mesiaci jesennej sezóny vyťahovať do programu aj Jednotka RTVS. Do vysielania doplní hneď dve nové talkshow. Tou prvou bude netradičný hudobno zábavný program 3 pódiá. Spevák Peter Bič si v nej bude pozývať svojich hostí a súčasťou bude aj živá hudba. Aj táto novinka nájde miesto počas sobotného večera, Jednotka ňou rozšíri pôvodný premiérový blok zábavy so Záhadami tela a Neskoro večer. 3 pódiá budú nasledovať o 22:20.

Výraznejšie bude chcieť RTVS zaujať druhou novou talkshow, ktorej tvárou bude Jarmila Hargašová-Lajčáková. Tá sa na obrazovky Jednotky vráti s vlastnou talkshow V dobrej spoločnosti, v ktorej bude hostiť známe mená a odhalí viac z ich súkromia. Vyberie sa s nimi aj na miesta, ktoré pre ne veľa znamenajú, či sa spoločne stretnú s ľuďmi, ktorí do ich života významne zasiahli. Talkshow bude patriť čas po najsledovanejšom programe RTVS, piatkovej zábavnej relácii Milujem Slovensko. V dobrej spoločnosti štartuje 4. októbra, relácii bude patriť čas od 22:00.

Anotácia 3. série Za sklom
Elitní policajti Maxo a Noro opäť spolupracujú a snažia sa odhaliť dobre fungujúci a výnosný obchod s drogami. V policajnom tíme majú starých kolegov, aj novú posilu. Ich protivníkom je nielen organizovaný zločin s prepojením na politiku, ale sú to aj úniky informácií, ktoré im vážne komplikujú vyšetrovanie. Do tímu sa vkráda nedôvera a vzájomné podozrievanie. Situácia sa vyhrotí natoľko, že inšpekcia nakoniec začne vyšetrovať ich samotných. To najhoršie ich však ešte len čaká. Vražda, ktorá zmení všetko. 

Teraz sú obaja opäť parťáci v NAKA. Maxo očakáva, že dramatické udalosti, ktoré obaja prežili v posledných rokoch, posilnia ich priateľstvo a spoločne budú ešte  odolnejšie vzdorovať tlakom, ktoré na nich systém vyvíja. Po vražde investigatívneho novinára a jeho snúbenice sa však mení atmosféra v spoločnosti, aj tlaky na vyšetrovateľov sú horšie než kedykoľvek predtým. Strach z toho, že táto hostina je posledná, spôsobuje, že bitka o každú omrvinku zo stola sa stáva súbojom na život a na smrť.

Anotácia čiernej komédie Hrobári
Čierna komédia scenáristu Petra Kolečka z prostredia rodinného pohrebníctva. Pipasíkovci sedia pri smrteľnej posteli hlavy rodiny Braňa Pipasíka – hrobára všetkých hrobárov. Jeho tri želania vyslovené v posledných minútach života ovplyvnia osudy všetkých  členov rodiny, ktorá sa neživí bežným remeslom. Pipasíkovci majú pohrebnú službu, najlepšiu v celom kraji! Splnia každé želanie a sú výnimočne schopní a podnikaví. A keď sa vynoria nepredvídané komplikácie, aj tie vždy spoločne zvládnu a prekonajú.

O relácii 3 pódia
Hudobno-zábavný program, v ktorom hudobník Peter Bič neformálne komunikuje so svojimi hosťami na rôzne témy, týkajúce sa ich hudobnej tvorby a života. Hlavnou časťou relácie je hudobná produkcia jednotlivých hostí, ale aj spoločné vystúpenia. Mapuje aktuálnu známu i nepoznanú hudobnú scénu predovšetkým na Slovensku, obohatenú o hostí z Českej republiky. Jednotka na jeseň odvysiela desať častí relácie.

O talkshow V dobrej spoločnosti
V dobrej spoločnosti je cyklus zatiaľ 10 častí, v ktorých moderátorka Jarmila Lajčáková-Hargašová objavuje a v rozhovoroch odkrýva zaujímavé životné príbehy výnimočných ľudí. Spoločne sa porozprávajú o ich radostiach i trápeniach, navštívia ich obľúbené i dôležité miesta a zoznámia divákov s ľuďmi, ktorí v ich životoch i práci hrajú jedinečnú úlohu.

Čítať viac...
Nahor