Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj vyráža do protiútoku: Ohlásila štart Jenny, predbehla by Červené pásky! Chce zbierať divákov Markízy

Televízia z Koliby prekvapila, Jenny nakoniec zaraďuje do programu skôr, než nakedy štart svojho seriálu naplánovala Markíza.

Joj nakoniec môže Markízu predbehnúť. Ako sme vás už informovali, túto jar sa medzi hlavnými komerčnými stanicami rozbehla netradičná bitka. Joj ešte vlani ohlásila prípravu seriálov Bola raz jedna škola zo školského prostredia a Jenny z prostredia detskej onkológie, na ktoré Markíza zareagovala prípravou obdobných sérií Pán profesor a Červené pásky. Vo všetkých prípadoch pritom ide o adaptácie zahraničných predlôh, pričom sa vo vysielaní objavia nielen v rovnakom roku, ale aj rovnakej sezóne a dokonca sa môžu dostať aj do vzájomnej konfrontácie.

Kým svoj rodinno-komediálny seriál Bola raz jedna škola stihne už dnes v piatkový večer uviesť Joj skôr, než Markíza v pondelok 2. marca po Susedoch uvedie sériu Pán profesor, v prípade emotívneho seriálu s detskými onkologickými pacientmi, Červené pásky, sa Markíze podarilo Joj v realizácii dobehnúť a dokonca nasadením predbehnúť konkurenčnú Jenny. Markíza potvrdila naše informácie o pláne vytiahnuť Červené pásky už v utorok 3. marca o 20:30, pričom Joj svoju sériu Jenny v plánoch ešte neoznámila.

Všetko sa zmenilo v závere tohto týždňa. Joj v najnovších programových plánoch najprv odhalila, že seriál Jenny chce nasadiť do rovnakého večera, ako Markíza Červené pásky, a to na utorky od 3. marca. S rozdielom, že Jenny bude nasledovať po rozbehnutom dennom seriáli Nový život, ktorý Joj aj v konkurencii Utajeného šéfa v utorky prinášal nadpriemerné výkony.

Jenny je takto naplánovaná na utorky o 21:35, čím by mohlo dôjsť k paradoxnej situácii. Markíza by totižto s Červenými páskami, ktorými chcela v silnej téme detských ťažko chorých pacientov predbehnúť Joj, mohla posielať divákov priamo na Jenny. V prvý týždeň totižto Markíza avizuje Červené pásky vysielať do 21:30, čím naznačuje plán ponúknuť prvý diel bez prerušenia brejku. V ďalšie týždne by mohli vrcholiť po 21:40.

Zároveň však Joj aktuálne prekvapila, keď by Červené pásky so štartom svojej série mohla rovno predbehnúť. Generálny riaditeľ televízie, Marcel Grega, totiž na sociálnej sieti oznámil, že štart seriálu Jenny naplánovala Joj už na nedeľu 1. marca, kedy ho odvysiela v spoločnom večeri s reláciou V siedmom nebi. Televízia takto mení už publikované programové plány.

Tento výber je o to zaujímavejší, že práve 1. marca bude po druhýkrát v nedeľnom prime-time absentovať aktuálny seriálový hit Jednotky Hniezdo, keď miesto seriálu odvysiela galaprogram k 100. výročiu Slovenského národného divadla. Joj tak bude mať pre Jenny uvoľnený priestor, navyše s podobným divákom Hniezda. Markíza má naplánovanú Superstar, ktorú štartuje už túto nedeľu.

Čítať viac...
Nahor