Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šťastný domov prepadol, Šmahelovci štart ustáli! Joj vyhrala ďalší deň, Prvá dovolenka vlažná

Markíza celodenne aj v prime-time opäť skončila za konkurentkou z Koliby.

Markíza aj Joj mohutne promovali svoje utorňajšie projekty, pričom úspechy však žala verejnoprávna televízia. Prvý zo série zostrihov, ktoré sú už dnes na RTVS aj rozlúčkové, zo šou Nikto nie je dokonalý podliezol v komerčnej cieľovke 5 ratingov a v podieli sa dostal pod 13 a na 16 % (12 – 54/12+). Zároveň pritom bodovala Dvojka s druhým kolom ženského slalomu, v ktorom bojovala o stupne víťazov aj Veronika Velez-Zuzulová. U mladých rating prekročil 4 % a podiel sa dostal nad 11 %.

Markíza po silnom prome vrátila do vysielania nové časti relácie Šťastný domov. Vôbec však neuspela, rating šiel len nad 5 % a podiel atakoval hlboko podpriemerných 14 %. V rovnakom čase sa do vysielania dostala Moja prvá dovolenka, ktorá bola s prvou časťou ešte lídrom pri ratingu tesne nad 6 % a podieli cez 16 %. Druhá časť už spadla na rating o málo nad 4 % a podiel cez 15 %. Najvyššie z večera bola novinka O 10 rokov mladší, ktorá súčasným nasadením ťaží aj z medializovaného rozchodu ústredného páru. Šmahelovci vo svojej šou prilákali na úvod 6,3 % divákov s podielom 20,8 %. Markíza k tomu po novinke uviedla premiérový diel Rodinných prípadov, uhral 18,5 %.

Z menších komerčných staníc Bournov odkaz na Dajto podliezol 6 %, Leningrad na Plus prekročil 5 %. Vymenené životy oproti prvým častiam v novom roku strácajú, dostali sa pod 4 a 5 %. Kriminálky CSI na Wau sa hýbali okolo a nad 3 %. Doma naďalej nefunguje podvečer s premiérovou telenovelou Sandhya, ktorá tvrdo prepadáva. Dá sa očakávať, že stanica čoskoro pristúpi k zmene programu.

Podvečer je naďalej katastrofou pre Markízu, ktorej čoskoro dôjde trpezlivosť s Kolesom šťastia. V utorok skončilo ako trojka na trhu, podiel podliezol 11 %. Ratingovo ho predbehlo aj 5 proti 5 na Jednotke, u mladých šou s Andrejom Bičanom šla pod 12 %. Vpredu bola Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá sa dostala až pod 24 %. Joj v druhý deň udržala nárast s Uhádni môj vek, ktoré tesne preliezlo 17 %.

Medzi spravodajstvami Televízne noviny podliezli len 23 %, Krimi vyhrali, keď sa dostali pod 28 %, Noviny opäť ako najsledovanejší program dňa šli cez 29 %. Súčasná zmena v pomere síl medzi televíziami nahráva aj Správam RTVS, ktoré v 12+ uhrali vyše 18 % a za Televíznymi novinami zaostali o necelých šesť percent.

Po tesnom pondelňajšom celodennom rozdiele v prospech Markízy sa tesne do čela v utorok dostala Joj, televízie delili len dve desatiny. Joj vyhrala s priemerným podielom 18 %, v prime-time bola lídrom s podielom 21,2 %. Markíza večer atakovala 18 %.

Čítať viac...
Nahor