Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj vo veľkom oslavuje 15 rokov: Streamuje živé koncerty, stupňuje kampaň! Pozrite si zostrih z jej vysielania

Oslava 15. narodenín Joj vrcholí.

K svojmu 15. výročiu sa Joj rozhodla pripraviť mimoriadne aktivity a veľkú kampaň, ktorú odštartovala už vo februári. Prebieha naprieč mediatypmi, pričom aktuálne sa prehupla do ďalšej fázy. V aktuálnej výročnej kampani „Hviezdy za kamerou“ televízia ukazuje tých, ktorých diváci z obrazovky nepoznajú – kameramanov, scenáristov, režisérov, kostymérov, spravodajcov. Dopriala im pritom luxusnú štylizáciu.

V deň svojich narodenín, 2. marca, Joj pripravila aj špeciálne aktivity v online prostredí. Od rána ponúka stream, na ktorom až do večera pobežia rozhovory a vystúpenia hudobných hostí ako Zuzana Smatanová, Desmod, Hex či Korben Dallas. Vysielanie odštartovala Tublatanka. Na webe k tomu vychádza séria narodeninových článkov, ktorých súčasťou je aj zostrih z programov televízie naprieč jej históriou.

Joj sa 15 rokov dožíva v čase, kedy ponúka najsledovanejšie programy na trhu. Od začiatku roka vedie s veľkým náskokom v prime-time a s touto pozíciou vkročila aj do hlavnej časti jarnej sezóny – od začiatku marca. Joj bude 15. výročie mimo narodeninových jinglov oslavovať aj programom. V nedeľu štartuje seriál 1890, ktorý generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, označil za najvýpravnejší seriál v televíznej histórii. Vráti sa k tomu Panelák.

„Televízia JOJ začínala na Slovensku ako malá východniarska televízia s 2 % podielom na trhu po prvom dni vysielania v roku 2002. Odvtedy sme prekonali mnohé prekážky a odhodlali sa často na ťažké, ale odvážne kroky, ktoré nás úspešne doviedli až sem – dnes sme silná televízia, ktoré je lídrom tohto trhu. Som nesmierne hrdý na spoločnú prácu všetkých JOJkárov, ktorá prináša také skvelé výsledky. Rozhodne máme čo oslavovať!“ povedal k výročiu Grega.

Kampaň Hviezdy za kamerou

Režiséri

Scenáristi

Spravodajcovia

Maskéri, produkční, kostyméri

Kameramani

História TV JOJ

Joj vznikla ako sestra českej televízie Nova, ktorá má dnes už spoločného majiteľa s Markízou. Vtedajší riaditeľ Novy, Vladimír Železný, sa výrazne angažoval v rozbehu slovenskej televízie, pričom spoločne s prvým generálnym riaditeľom Jojky, Richardom Rybníčkom, sľubovali koniec nudy na Slovensku.

Joj pôvodne ponúkala hlavne prevzaté programy od svojej českej sestry ako Čundrcountry show Ivana Mládka, Dobroty Petra Novotného, ale neskôr aj skeč šou Tele Tele či reláciu s vtipnými videami Natočto!. Od svojho štartu dokonca preberala aj reláciu z televízie Prima Nikdo neni dokonalý. Joj si z Novy požičala aj erotickú reláciu Peříčko so Soňou Polónyiovou. Od Novy si Joj zobrala aj zvučku spravodajských relácií a vo vlastných kapacitách začala od v roku 2002 vyrábať relácie českej sestry Črepiny či Riskuj.

Vývoj loga TV JOJ
tv joj vyvoj loga 2002 - 2015

Joj však vysielala vlastné programy už od začiatku vysielania. Od prvého dňa si zakladala na spravodajstve, ktorým aj odštartovala 2. marca svoje vysielanie. Prvé moderátorské dvojice v Novinách Joj vytvorili Dana Roháčová a Braňo Ondruš, druhú dvojičku tvorili Zuzana Hajdu s Ľubošom Sarnovským, ktorý v televízii moderuje hlavné správy dodnes. Dvanásť rokov v televízii tú istú reláciu – Šport, moderuje aj Lenka Čviriková-Hriadeľová, ktorá sa ešte do minulého roka striedala s Petrom Hollým. V Počasí zas začínala dnes redaktorka spravodajstva TV JOJ Klaudia Guzová. Šéfom spravodajstva bol už od prvého dňa Jojky Roland Kubina, ktorý je v televízii dodnes.

Pravidelnú reláciu zo začiatku vysielania tvorilo Štúdio Joj, v ktorom sa objavil dnes známy moderátor Telerána a dlhoročný speaker v Exprese Dodo Kuriľák. Dvojičku tvoril s Barborou Vallovou, ktorá je dnes známa ako výkonná producentka formátov ako Farmár hľadá ženu či Mama, ožeň ma. Joj už od štartu vysielala aj vlastnú politickú reláciu s netradičným názvom Joooj?, moderovala ju Renáta Klačanská, dnes šéfredaktorka týždenníka Život. Najúspešnejšou reláciou Joj bolo dlhé roky Inkognito, televízia v rokoch 2003 – 2005 vysielala aj rannú šou Raňajojky.

Prvým veľkým projektom Joj bol Miss Universe 2002, ktorý odvysielala Jojka v deň štartu 2. marca po spravodajskej relácii Noviny. Výnimočný úspech jej priniesol druhý veľký projekt IQ Test Národa 2003, ktorý ešte podľa denníčkového merania sledovanosti sledovalo okolo 1,5 milióna divákov. Joj priniesla aj prvú pôvodnú reality šou Dievča za milión, ktorá vo svojom čase vyvolala mimoriadne veľký záujem. Televízia z Koliby, kam sa z pôvodných priestorov v Košiciach presťahovala v polovici roka 2002, priniesla aj prvú najúspešnejšiu prevzatú reality šou, Vyvolení v roku 2005 lámali rekordy peoplemetrového merania sledovanosti a porazili podobnú šou Big Brother na Markíze. Prvým pôvodným seriálom na Joj bol sitkom Mafstory (2006), ktorý sa nakoniec dočkal 11. sérií. Joj ponúkala aj najdlhšie vysielaný seriál na Slovensku, Panelák. Ten sa na obrazovky túto jar vráti.

Čítať viac...
Nahor