Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v stredu valcovala! Ďalší rekord pre Moju mamu, celé spravodajstvo lídrom, nárast Talentu!

Televízna dvojka včera prevzala v najkľúčovejšej časti dňa líderský post.

Joj má za sebou mimoriadne silný deň. Podarilo sa jej uspieť vo všetkých hlavných slotoch a to tak ako už dlho nie. Úspešné ťaženie začalo šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá vynovila rekord, keď ju podľa našich informácií sledovalo až 8,8 % divákov s novým rekordným podielom až 32,8 %. Rodinné prípady tentoraz nárast neudržali a padli pod 16 %.

Nábeh Mojej mamy zatiaľ dosiaľ najefektívnejšie využili Krimi, ktoré mali trhnúť desať ratingov a v podieli vyskočiť až na 31,5 %. Vysoké hodnoty udržali aj Noviny s ratingom pod 11 % a podielom pod 32 %. Sledovanejšie, než rovnaké formáty Markízy, boli aj krátke spravodajské relácie o športe a počasí. Televízne noviny sa mali dostať cez deväť ratingov s podielom 28 %.

Po pol deviatej bez prekvapení dominovala šou Česko Slovensko má talent. Opäť o niečo rástla, keď sa vyšvihla na 12,9 ratingu s podielom až 37 %. Šou včera ukončila kastingovú fázu. Rásť dokázala napriek opäť zaradenému štvrtému brejku a konkurencii futbalu. Liga majstrov totiž bola úspešná, keď v komerčnej cieľovke uhrala podiely nad 12 a pod 14 %.

Markíza sa v stredu trápila okrem iného aj s Búrlivým vínom, ktoré kleslo k hodnote len nad 17 %. Joj sa podarilo zatlačiť i Farmu, ktorá v posledných dňoch posilnila, atakovala šesť ratingov, podiel sa prehupol cez 23 %. Televízna dvojka nevyužila silný potenciál nábehu po Talente, sitkom Svet podľa Evelyn mal uhrať podiel 18,7 %.

Medzi menšími boli večer najvyššie Profesionáli na Plus, podielovo sa dostali cez 6 %. Nasledoval ich reprízový Mentalista, ktorý po vyvrcholení premiérovej siedmej série načal druhú sériu, uhral podiel pod 6 %. Dila mala slabší večer s podielmi 4,5 a takmer 8 %. Plus nasadila na stredu reprízových Vikingov, uhrali share nad 3 a 3,5 %. Zóna úniku na Dajto šla nad trojku, Wau s Vtierkou Castle uhrala menej než 3 percentá, so CSI Las Vegas sa dostala pod 4 %.

Joj bola vďaka silnému večeru výrazným celodenným lídrom aj víťazom v prime-time, kde sa mala dostať cez 32 %. O takmer až desať bodov vyhrala v prime-time ako skupina. V pondelok bola takto vpredu ako skupina Markíza, Joj Group však napriek tomu uhrala v ten deň nadštandard. Najsledovanejším programom stredy sa stal Talent, pričom Joj obsadila prvých päť priečok najsledovanejších programov.

Čítať viac...
Nahor