Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v stredu dominovala, v silnom vedení špeciál Ľadového kráľovstva aj Noviny! Naši naopak s pádom

Televízii sa vydarilo zaradenie nového krátkeho filmu Ľadového kráľovstva na mikulášsky večer.

Mimoriadny program v špeciálne dni alebo sviatky sa televíziám vypláca. Joj na Mikuláša doplnila do večerného programu nový krátky film Ľadového kráľovstva Vianoce s Olafom, ktorý sa ešte len chystá do kín, a stal sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Pozrelo si ho rovnaké množstvo divákov ako premiéru celého animovaného filmu pred rokom a pol, keď dosiahol rating 9,3 % s podielom 25,2 %. V 12 – 54 ho predbehlo už len Najlepšie počasie.

Joj však napriek úspechu Ľadového kráľovstva sklamali Naši, ktorí spadli na najhorší výkon série s ratingami takmer 6 a pod 5 % pri podieloch nad 17 a 16 %. Pod priemerom svojej stanice bola Chart Show, ktorá sa tesne prehupla cez ratingovú šestku a v podieli uhrala 19,5 %. Komerčným televíziám brala Liga majstrov na Jednotke, v komerčnej skupine sa hýbala na podieloch medzi 13 – 14 %. Farma uspela s podielom nad 24 %.

Na menších staniciach opäť zabodovali najviac Profesionáli, v podieli podliezli 8 %, film Oheň už Plus priniesol podiel len takmer 4 %. Nekonečná láska na Doma len tesne prekročila 4 %, film Splnené želanie šiel pod päťku. Mesto hriechu na Dajto uhralo vyše 5 %, Wau vyskočila Vtierka Castle s podielom cez 5 %. CSI Las Vegas udržalo nadpriemer a päťku podliezlo, Klamári dosiahli na štvorku.

Rodinné prípady v stredu získali 21,5 %, priblížila sa im Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom cez 19 %. Joj bola silným lídrom s hlavným spravodajstvom, keď Noviny vyhrali s náskokom takmer dvoch ratingov a podielom 28 %, Televízne noviny sa hýbali okolo 23 %. Noviny boli aj najsledovanejším programom dňa v 12+, pozrieť si ich malo takmer 635-tisíc divákov. TN-ky videlo vyše 470-tisíc divákov. Joj vyhrala stredajší prime-time s náskokom tri a pol podielového bodu.

Čítať viac...
Nahor