Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v piatok zaskočilo Všetko čo mám rád, prvýkrát výrazne stratilo! V nedeľu už valcovala

Piatok a sobotu ovládla Markíza, v nedeľu sa Joj postarala o veľký obrat.

PIATOK: Zábavná šou Joj Všetko čo mám rád po prvýkrát od štartu koncom júna neudržala svoju pozíciu. Relácia, ktorá sa mesiac a pol držala na úrovni okolo podielu na trhu 24 – 25 %, s ostatným vydaním spadla len na úroveň 19,1 %, rating klesol na päť percent. Naopak, významne si polepšila Markíza, ktorá už vyskočila s filmom Jak dostat tatínka do polepšovny na takmer šesť ratingov s podielom nad 23 %. Oproti minulému piatku Joj klesol aj Kameňák, druhé pokračovanie uhralo okolo 17 %. Naj dedinka na Jednotke mala uhrať vyše 8 a pod 14 % (12 – 54 / 12+).

Z menších staníc Diablov uzol na Plus prekročil 5 %, rovnako si viedol Krvavý diamant na Dajto. Leto v Amsterdame na Doma atakovalo 4 %, Svieža štvorka na Wau sa v dvoch častiach hýbala medzi 3,5 – 4 %.

Susedské prípady dosiahli podvečer 19,5 %, Súdna sieň aj v repríze stúpla na 18 %. Televízne noviny podliezli 28 %, Noviny s odstupom takmer rating uhrali 21 %. Na celkovom publiku naďalej viedli. Najsledovanejším programom dňa sa v 12 – 54 stalo Počasie Markízy.

SOBOTA: Aj v sobotu viedla večer Markíza. Oproti minulému týždňu poskočila s pokračovaním známej komédie, keď Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch uhrala okolo 18 %. Zúbková víla na Joj získala okolo 15 %, Záhady tela na Jednotke mali prekročiť 14 a 19 % (12 – 54 / 12+). Snímka Colt 45 na Plus získala okolo 6 %, Zabijak na Dajto šestku podliezol. Láska zo susedstva na Doma podliezla 5 %, Inkognito na Wau sa malo hýbať nad 2 a na 4 %. Televízne noviny ako najsledovanejší program dňa u mladých divákov v podieli uhrali pod 27 %, Noviny zaostali rovnako ako v piatok, podiel šiel na približne 21 %. Noviny sa zas stali najsledovanejším programom dňa na celkovom publiku.

NEDEĽA: V posledný deň týždňa sa situácia otočila. Večeru dominovala Joj, ktorej snímka Žena zabijak vyskočila až na takmer 9 ratingov s podielom pod 27 %. Stala sa najsledovanejším programom celého týždňa v 12 – 54. V nedeľu večer odskočila od Markízy, ktorá s filmom Svetová vojna Z zaostala pri podieli len nad 16 %. Dominanciu Joj zvýraznila aj silná Plus, na ktorej Kameňák 2 šiel až pod 10 %, Wau s Kosťami a CSI Las Vegas mala uhrať pod 3 %. Komédia Žandár a žandárky na Dajto získala vyše 5 %, Dáma v závoji na Doma sa hýbala medzi 4 – 4,5 %.

Podvečer Nové bývanie vyhrali s podielom okolo 21 %, Horná Dolná prekročila 16 %. V spravodajskom pásme situáciu otočili Noviny, vyhrali o takmer jeden a pol ratingu pri podieli 28 %. Televízne noviny šli pod 24 %. Noviny sa stali najsledovanejším programom dňa v 12+, Televízne noviny predbehli o vyše 150-tisíc divákov.

Z pohľadu celého týždňa už Markíza prekonala Joj nielen celodenne ale aj v prime-time. Podarilo sa jej to samostatne aj spoločne s ostatnými stanicami v rámci skupiny, tam však v prime-time viedla len o necelý pol bod. Celodenne bola Markíza Group vo vedení o vyše jeden a pol podielového bodu.

Čítať viac...
Nahor