Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v piatok valcovala: Všetko čo mám rád pri štarte zatlačilo aj Čo ja viem, menšia Plus doťahovala Markízu!

Búrlivé víno prehĺbilo dno ešte viac ako v stredu, stanice Joj sa popri nemu ťahali ku 40-percentnému podielu na trhu.

Joj po dlhšom čase ovládla piatkový večer. Kým doteraz ťahala skôr za kratší koniec a vpredu sa držala zábava na Jednotke či Farma Markízy, teraz sa prebojovala dopredu. Uspieť dokázala s prvou časťou novej šou Všetko, čo mám rád, ktorá vrátila na obrazovky klasickú ľudovú zábavu spojenú s talkshow. Novinka mala pri štarte dosiahnuť rating 7,5 % s podielom 25,5 % a značne zatlačiť aj rozbehnutú verejnoprávnu šou Čo ja viem. Tá medzitýždenne stratila jeden a pol ratingu, a to napriek tomu, že minulý týždeň čelila silnému futbalu na Markíze. Tento piatok uhrala rating okolo 4 % s podielom cez 14 %.  Ešte hlbšie bolo Búrlivé víno, ktoré spadlo aj za svoj dosiaľ najhorší stredajší výkon. Sledovať ho mali len vyše 3 % divákov s podielom pod 12 %.

Neďaleko Markízy bola dokonca Plus, ktorej Kuriér 2 dosiahol share okolo 9 %. Darilo sa aj futbalu na Dajto, zápas Macedónska s Portugalskom sa hýbal nad 7 a až pod 12 %. Takmer vydaté na Doma prekročili 4 %, Myšlienky vraha na Wau sa hýbali medzi 3 – 4 %. Veľké stanice s neskorším večerným programom dosiahli podobný výkon, Ženy v pokušení mali na Markíze ísť pod 16 %, reprízové Inkognito zo štvrtka na Joj malo uhrať 15 %.

Podvečer Rodinné prípady získali približne 19 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja vyše 15 %. Televízne noviny atakovali 22 %, Noviny s o pol bodu lepším ratingom uhrali 23 %.

Joj sa podarilo byť v piatok po pol deviatej vysokým lídrom, generálny riaditeľ, Marcel Grega, na sociálnej sieti informoval, že stanice televízie v čase Všetko, čo mám rád uhrali spoločný výkon okolo 38 %. Markíza sa mala s Domou a Dajto v tom čase hýbať okolo 25 %. Celkový výkon v prime-time bude o niečo odlišný, nakoľko do priemeru prehovorí aj prvá polovica večera v čase spravodajstiev televízií. Tam boli Markíza a Joj prakticky vyrovnané, menšie stanice zas mali byť zhodne vlažné.

 

Čítať viac...
Nahor