Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v piatok s tesným víťazstvom v prime-time! Uspel Jurský park, po čase opäť vyhrali Noviny

Markíze sa v lete zatiaľ v piatky nedarí, prekvapivo sa otočila situácia v spravodajskom bloku.

Niekoľkotýždňové intenzívne promo na Jurský park sa Joj oplatilo. V piatkový večer, ktorý má televízna dvojka dlhodobo nevyrovnaný, dosiahla ďalší týždeň po sebe úspech, keď Jurský park podľa našich informácií uhral podiel nad 24 % a v ratingu dosiahol 6,5 %. Z hľadiska počtu divákov ide v letnom období pre Joj o veľmi dobrý výsledok, film trval až približne do 23:30 a aj z toho hľadiska ide o jej najlepší program týždňa vysielaný po 20:30.

Markíza kontrovala premiérou českej komédie Vejška, ktorú sledovalo pod sedem percent divákov s podielom nad 23 %. Film tak v celkovom porovnaní ratingu vyhral, končil však približne o hodinu skôr. Naj dedinka Slovenska oproti štartu druhej série klesla, u mladých uhrala nad 8 %, v 12+ nad 15 %.

Lídra prekvapivo pokorila Joj v prime-time, rozdiel bol len pár desatín. Dôvodom bola najmä zmena v súboji hlavných spravodajstiev, keď po čase opäť vyhrali Noviny. Markíza pri tom nezmenila svoje nastavenie a druhý brejk v devätnástej hodine vložila ešte do Televíznych novín, ktoré už tradične potiahla dlhšie za ôsmu hodinu. Tento raz jej to však na víťazstvo nestačilo, Televízne noviny atakovali 29 %, v ratingu ich o necelý pol bod porazili Noviny Joj s obdobným podielom pod 29 %. Hlavným správam Joj pomohol aj silnejší nábeh po Krimi, ktoré zas mali lepšiu štartovaciu pozíciu vďaka miernemu navýšeniu výkonu Extrémnych prípadov. Rodinné prípady, naopak, klesli. Minulý piatok však obdobná situácia rovnaký efekt nepriniesla.

Z menších staníc bola najvyššie Plus, Profesionáli uhrali ešte vlažný podiel 4,5 %, snímka Zvedený učiteľkou už vyskočila na 9 %. Doma so Smotánkou skončila pod 5 %, Domov na kľúč padol pod 4 %, uspel až film Svadba a iné pohromy s podielom pod 7 %. Dajto sa s akciou 7 sekúnd dostalo nad päť percent. Wau tento raz nevyšla prvá z dvojice kriminálok, keď dosiahla len nad percento, s druhou už uhrala 2,5 %.

Najsledovanejšími programami dňa sa stali so zhodnými siedmimi ratingami Najlepšie počasie a Šport Joj. Tretia bola Vejška.

Čísla sú uvedené bez započítania oneskorenej sledovanosti.

Čítať viac...
Nahor