Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v lete už s tromi novinkami: Cez prázdniny odštartuje aj novú šou Heslo!

Po tom, čo sa v minulých rokoch Markíza aj Joj orientovali v lete na akvizičné seriály, po ústupe ich výkonnosti investujú do premiérovej pôvodnej tvorby aj v prázdninovom období. 

Ani filmy, ani zahraničné seriály. Markíza a Joj toto leto výrazne zmenili stratégiu a divákom ponúknu to, čo funguje najviac – premiérovú pôvodnú tvorbu. Televízie však stavili na odlišný prístup, kým Markíza sa orientuje na programy, ktoré už vysiela, Joj otvorí minimálne tri nové projekty.

Nezvyčajne na leto Joj odložila nový seriál, keď od najbližšej stredy začne uvádzať dramaticko-romantickú novinku Pravá tvár. Letné piatky zas obsadí od 23. júna nová zábavná šou Všetko, čo mám rád. Markíza si na toto leto odložila jednu novinku. Na utorky do neskorých večerov umiestnila šou Čas na svadbu, ktorá má aj cez prázdniny pokračovať v čase okolo 23. hodiny.

V rámci zábavy vytiahne Joj ešte jednu novinku. Televízia by mala práve v lete odštartovať aj pripravovanú šou s Milanom „Juniorom“ Zimnýkovalom – Heslo, ktorá sa má uviesť budúci mesiac. Podľa prvých informácií ju chce Joj nasadiť namiesto Inkognita na štvrtky o 20:35, po prvýkrát by sa tak malo stať 6. júla. 

Heslo patrí do kategórie programov príbuzných so spomínaným Inkognitom. Aj tento program je postavený na ľudovej hre, ktorú hrajú známe osobnosti. Proti sebe stoja dve dvojice, princípom hry je odhalenie “hesla”, slova, ktoré uvidia len televízni diváci a jeden člen dvojice. Ten sa svojmu partnerovi snaží rôznymi spôsobmi naznačiť, o aké slovo ide. Heslo je licencovaný formát spoločnosti FremantleMedia s originálnym názvom Password.

O čom je šou Password
Predstavte si dve dvojice známych celebrít z radov hercov, spevákov, moderátorov, športovcov. Medzi nimi stojí moderátor relácie, ktorého úlohou je strážiť korektnosť súťaže, posúvať dej do ďalšieho kola a samozrejme, eskalovať zábavu v štúdiu. Jeden súťažiaci z každej dvojice dostane od moderátora lístok s heslom, jedným slovom, ktoré má jeho partner uhádnuť. Diváci v štúdiu a pri televíznych obrazovkách uvidia toto slovo pred začiatkom súťažného kola. Začína jedna z dvojíc. Súťažiaci, ktorý heslo pozná, ho môže iba jedným slovom označiť, napodobniť alebo popísať. Keď jeho partner heslo uhádne, dvojica dostáva štyri body. Ak neuhádne, pozornosť sa presúva na druhú súťažiacu dvojicu. Hádajúci má teraz výhodu. Okrem slova, ktoré mu povie jeho partner, má k dispozícii aj slovo, ktoré počul u prvej súťažiacej dvojice. Ak by heslo uhádol, dvojica teraz dostane dva body – každá pomoc totiž niečo stojí. Dvojice sa striedajú, kým heslo neuhádnu. Niekedy sa to stane na prvý raz, niekedy to trvá o dosť dlhšie. V hlavnej úlohe diváci uvidia pohotovosť, vtip, schopnosť kombinovať či dobre sa sústrediť na partnera.

Čítať viac...
Nahor