Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj v júni: Návrat Žídeka aj Maštalíra, Plus s novými akvizíciami

Jarnú sezónu dobehnú stanice Joj Group v zabehnutom režime, Plus vytiahne pár noviniek, na hlavný kanál Joj sa vrátia úspešné projekty z roku 2011.

Kým Markíza urobí už v júni zásadnejšie zmeny v štruktúre, keď na letné prázdniny pošle seriál Chlapi neplačú, ktorý nahradí od pondelka do nedele Druhým dychom či v čase 21:40 namiesto Rodinných prípadov nasadí akvizičnú novinku Hriešny zoznam, stanice Joj sa zatiaľ do letného režimu neponáhľajú. Na svojom mieste ostávajú všetky večerné akvizície, počas celého mesiaca taktiež pokračujú premiérové časti Súdnej siene, ktoré budú konkurenciou pre spomínaný Druhý dych.

Hlavný kanál tak veľké zmeny nečakajú, Joj sa však pokúsi pomôcť niektorým slotom. Namiesto finišujúceho jarného seriálu Vdova, ktorý vyvrcholí tento utorok, zaradí Joj reprízové časti seriálu Dr. Ludsky. Seriál mal premiéru v roku 2011, kedy obsadil slot po deviatej večer. Reprízy Joj zaraďuje do neskoršieho okna po 22:30, kde bude mal úlohu zvýšiť dlhodobo podpriemerné okno s hodnotami okolo 11 – 14 %. Joj do programu vracia aj obľúbený formát Áno, šéfe! a sériu, ktorú si vyrábala sama so šéfkuchárom Jarom Žídekom. Ďalším formátom z roku 2011 bude chcieť vylepšiť nábeh pre Veľké noviny v sobotnom access-time od 17:50. Po niekoľkých neúspešných pokusoch, ktoré v súčasnosti nahradila televízia filmami, tak Joj skúsi vytiahnuť silný formát s neopozeranou sériou.

Plus v júnovej štruktúre rovnako ako Wau zmeny nechystá, pripravila však niekoľko noviniek, ktorými nadviaže na končiace tituly. V stredu o 21:30 stanica končí s filmami, ktorým sa po odsunutí za kriminálku CSI Las Vegas začalo dariť, a nahradí ich dokumentami. Vytvorí pre ne okno so spoločným názvom Najväčšie katastrofy, čo vypovedá o zameraní dokumentov. Nepôjde pri tom dokumentárnu sériu ale výber rôznych snímok rôznych produkcií zaznamenávajúcich najväčšie katastrofy sveta.

Novú dokumentárnu sériu dostane Plus vo svojom tradičnom utorňajšom okne o 21:30, kedy od 3. júna nasadí dokument Tretia ríša. Séria vyrozpráva udalosti nacistického Nemecka v období 1933 – 1945 očami obyčajných ľudí prostredníctvom raritných amatérskych záberov a filmových fragmentov, ktoré si súkromne nakrútili priami účastníci a svedkovia historických udalostí. Plus tak pokračuje v téme 2. svetovej vojny.

V nočnom čase po polnoci na Plus už tento utorok končí premiérový seriál The Cape, ktorý od stredy 28. mája nahradí ďalšia premiérová novinka Spravodlivosť. Seriál v origináli Outlaw z roku 2010 má osem častí a je posadený do právneho prostredia. Hlavným hrdinom je bývalý sudca, ktorý si otvorí súkromnú právnickú firmu, prostredníctvom ktorej chce obhajovať obyčajných ľudí. Vďaka mocenskému systému, ktorý stojí na strane bohatých, si urobí množstvo nepriateľov. Seriál Plus vysiela od utorka do štvrtka.

Čítať viac...
Nahor