Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Online

Joj v čase koronakrízy spustila portál s online koncertmi. Čekovský už pre záujem pridával ďalší

Na novej platforme usporiada vlastný workshop Ján Gordulič či naživo odohrá koncert Spievankovo.

Uzatvorenie Slovenska do domácností núti všetky odvetvia hľadať nové spôsoby, ako prežiť. Jednou z množstva skupín, ktoré zasiahla kríza najťažšie, je kultúrna oblasť, ktorá svoju tvorbu prakticky kompletne zastavila.

Samotní umelci sa snažia so svojím publikom ostať v spojení online, no najčastejšie prostredníctvom sociálnych sietí. Joj v týchto dňoch spustila platformu Inviton, prostredníctvom ktorej môžu časť svojich aktivít, ktoré živili ich činnosť, presunúť do online priestoru a takouto formou ich oživiť.

Platforma funguje podobným spôsobom, ako nakupovanie vstupeniek online. Záujemcovia si zakúpia online lístok na konkrétnu udalosť, do ktorej v čase konania dostanú prístup.

16. apríla plánuje prostredníctvom online streamu odvysielať populárna detská skupina Spievankovo svoj nový rodinný muzikál Zázračný poklad, s ktorým mala naplánované od marca turné. Rodinnú online vstupenku ponúkajú za 4,99 €.

Cez Inviton o deň skôr zas prinesie známy scenárista a komik Ján Gordulič vlastný workshop o streamovaní na internete, do ktorého sa záujemcovia môžu prihlásiť vstupom v hodnote 5 €. V prípade záujmu podporiť autora výraznejšie, môžu tak urobiť zakúpením vstupu za 8 alebo 15 €.

Svoj koncert na 17. apríla plánuje tiež hudobník Marián Čekovský s jeho skupinou a zoskupením Lomnické Čháve. Vstup si záujemcovia môžu zakúpiť za symbolickú cenu 1,99 €. Čekovský cez platformu zorganizoval živý koncert už aj v predošlých dňoch, pričom televízia informovala, že pre záujem o deň neskôr pridával ďalší.

Televízia novou platformou dáva priestor na usporiadanie vlastných podujatí všetkým umelcom. V návode informuje, že každý si môže vlastný event zaregistrovať a vytvoriť zadarmo za 15 minút. Inviton si účtuje poplatok z predaja vstupeniek prípadne doplnkových služieb, ktoré umelci môžu využiť. Zakúpiť si navyše môžu aj licenciu na celú platformu, prostredníctvom ktorej môžu predávať vlastné online koncerty a podujatia na svojich stránkach.

Čítať viac...
Nahor