Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj už nečakane v marci uvedie pripravovanú novinku: V šou plnej moderných technológií otestuje známe osobnosti! (aktualizácia)

Televízia pre tento rok avizovala spracovanie zahraničného formátu Golden Brain, spustí ho prekvapivo už o pár dní.

Moderátorská dvojica Marcel Forgáč a Milan „Junior“ Zimnýkoval sa už čoskoro vráti spoločne na televízne obrazovky. Po tom, čo sa na vlastnú žiadosť rozlúčili po rokoch so zábavným formátom Nikto nie je dokonalý pokračovali v moderovaní televíznych formátov samostatne, keď Joj novú dvojicu uviedla aj v ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent.

Teraz sa dvojica opäť spojí v ďalšom veľkom formáte televízie. Tá už vlani avizovala lokálne spracovanie licencovaného formátu Golden Brain, ktorým budú sprevádzať práve Zimnýkoval s Forgáčom. Šou je postavená každý týždeň na dvoch dvojiciach známych osobností, ktoré prejdú testom ich logiky, pamäti, sústredenosti alebo orientácie či jazyka. Všetky úlohy budú testom rôznych častí mozgu, ktorý je nosným motívom celého programu.

Dvojice budú v šiestich kolách súťažiť o finančné výhry, ktoré následne poputujú na dobročinné účely. Dvojice súťažia napríklad aj v šou Záhady tela, o peniaze na charitatívne účely sa zas hrá v šou Čo ja viem.

Aktualizácia: Slovenská verzia formátu Golden Brain ponesie názov Rozum v hrsti. Joj ho chce na obrazovky uviesť v najbližšom čase, pôvodne avizovaný štart 9. marca však odsúva. Televízia zverejnila aktualizované programové plány a nateraz novinku nahradí film Grizly.

Televízia sa snaží profilovať soboty zábavnými šou už dlhodobejšie, v minulosti tam nasadila aj kontroverzné Take Me Out, vlani Česko Slovensko má talent, od januára práve na soboty presunula Všetko, čo mám rád. Šou so Štefanom Skrúcaným a Ondrejom Kandráčom dostane od marca prestávku.

Rozum v hrsti je už od originálu veľkou modernou šou, ktorá využíva najnovšie moderné technológie. Štúdio ich má byť plné, súčasťou bude aj „obrovská interaktívna LED podlaha“, ktorá bude slúžiť pre väčšinu súťažných hier.

Šou bude mať okrem zábavného aj rozmer edukatívny. Do jednotlivých súťaží sa budú môcť zapojiť a otestovať sa aj televízni diváci, súčasťou šou bude zároveň aj odborník, ktorý bude ozrejmovať jednotlivé úlohy, zaujímavosti o ľudskom mozgu a komentovať bude aj dianie v štúdiu.

Čítať viac...
Nahor