Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj ukázala prvé zábery novinky Ministri, budú plní narážok na slovenskú politiku! Kto je kto v seriáli?

Televízia už spustila kampaň aj na druhú seriálovú novinku tejto jesene.

Po Som mama či Sestričkách sa televíznym divákom predstavuje aj tretí nový jesenný seriál. Joj už tento týždeň nasadila do vysielania aj kampaň na komediálny seriál Ministri, ktorý predstavuje ako cez titulnú pieseň klipom tak prvou upútavkou.

V prvých záberoch televízia naznačuje, akým spôsobom sa novinka chce pozrieť na zákulisie politiky na Slovensku. Napriek tomu, že pôjde o fiktívnu vládu, divákom v mnohom pripomenie známe situácie z vrcholovej slovenskej politiky ako napríklad s narážkami na MDŽ, hlas podobný premiérovi, hovorcu premiéra či rodinné alebo kamarátske väzby medzi neraz nekompetentnými členmi vlády.

Nasadenie novinky Ministri Joj nateraz nenaznačuje, rovnako ani termín spustenia. Rovnako je tomu aj v prípade jej ďalej seriálovej novinky Som mama, ale aj nového seriálu Markízy Sestričky. Ten by sa však mal objaviť v utorňajšom prime-time, pravdepodobne od 4. septembra.

Hlavné postavy v seriáli Ministri stvárnia známe mená. Premiérom bude Tomáš Maštalír, jeho hovorcom Milo Kráľ. Lukáš Latinák stvárňuje ministra školstva, ministerkou spravodlivosti je Helena Krajčiová. Jozef Vajda sa predstaví ako minister zdravotníctva, Jana Oľhová zas ako ministerka sociálnych vecí a rodiny. Zároveň je premiérovou krstnou mamou. Ako minister vnútra bude v seriáli hrať Marián Miezga, ministrom obrany bude Richard Stanke. Do zostavy ministrov na začiatku deja pribudne Michal Režný, ktorý sa stane ministrom životného prostredia po nešťastnej náhode, keď ho v lese postrelí premiér.

Anotácia seriálu Ministri
Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj čokoľvek, aby dosiahol všetko, čo chce a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri – bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny, ktorá je „zhodou okolností“ krstnou mamou premiéra. Celá vláda je založená na princípe rodinných, či kamarátskych vzťahov z detstva.

Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde – mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. 

Čítať viac...
Nahor