Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj to skúsi s ďalším magazínom podvečer, prečo doň nakoniec presunula novinku Na chalupe?

Pôvodne mal nový magazín doplniť predpoludňajšie okno.

Magazínova nedeľa sa na Joj rozrastá o ďalší formát. Ako sme už informovali, televízia spúšťa vlastný magazín pre chalupárov pod názvom Na chalupe. Relácia mala pôvodne doplniť doobedňajšie pásmo, ktoré sa Joj rozhodla dlhodobo profilovať vlastnými magazínmi. Pásmo začala vytvárať Nová záhrada, ktorá sa v nedeľu ráno uchytila po zmene vysielacieho času, neskôr sa pripojil 15 minútový kuchár a priamo pre tento čas vznikla novinka Postavíme, opravíme, zveľadíme.

Na chalupe sa ale má nakoniec zabývať v podvečeroch, s novinkou to Joj skúsi pred Novým bývaním, od 16:50. Televízia dôvody presunu naznačuje tým, že chce magazíny ponúkať v priebehu celej nedele. „Televízia JOJ rozširuje ponuku portfólia nedeľných magazínov, ktoré máme v programovej ponuke rozložené počas celého dňa,“ uviedla televízna dvojka. Posmeliť k tomuto rozhodnutiu ju mohli aj známe osobnosti, ktoré budú súčasťou relácie. Svoje chalupy ukážu aj Matej Landl, Jozef Vajda či Ľubo Roman.

Nie je to prvýkrát, čo chcela Joj rozširovať podvečer s magazínmi. Už na jeseň 2014 nasadila do rovnakého slotu, ako Na chalupe, 15 minútového kuchára. V sobotnom accesse skúšala televízia etablovať magazíny Fajnšmeker či Nová záhrada, neuspela. Dlhodobo jej podvečer zafungovalo len Nové bývanie, v jeho čase sa uchytil aj dočasný spin-off Nové bývanie Dizajn.

Na chalupe bude pozostávať z niekoľkých rubrík. Okrem spomínanej návštevy známych osobností bude súčasťou relácie rubrika Urob si sám, v ktorej sa Joj spája so známym rovnomenným časopisom. Ukáže v nej vychytávky od stolárov, rôznych majstrov či domácich kutilov, za ktorými pôjde aj s kamerou. Bude sa aj variť, diváci tiež môžu prostredníctvom relácie medzi sebou zdieľať „zlepšováky“, rady a nápady.

Moderátorkou novinky bude Katarína Jesenská, ktorá je aj spoluautorkou námetu. „Reláciu na chalupe som vymyslela práve v čase, keď som sa intenzívne venovala “revitalizácii” chalupy a keďže som na to bola viac-menej sama a nebolo to vždy jednoduché, povedala som si, že napriek tomu sa to dá. Samozrejme, s pomocou priateľov je to vždy jednoduchšie. Takže život sám mi priniesol námet na reláciu. Vždy, keď pracujeme na novej epizóde, mám z čoho čerpať. Cítim sa ako pravá chalupárka, pretože to mám všetko od detstva až doteraz odžité. ,“ povedala Jesenská.

Čítať viac...
Nahor