Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj to po Kuriérovi a Knight Riderovi skúsi v lete s ďalšou známou značkou: Spustila kampaň na nového MacGyvera!

Televízia zaraďuje nové časti seriálu počas letných prázdnin do hlavného vysielacieho času, rovnako ako pred rokmi s ďalšími seriálmi so známymi značkami.

Joj to už budúci týždeň skúsi v prime-time s ďalším akvizičným seriálom. Kým kedysi tvorili zahraničné seriály veľkú časť večerného programu komerčných staníc, dnes sú už vytlačené na menšie kanály, keď ich výkonnosť klesla pod priemery hlavných kanálov.

Napriek tomu sa ešte stále nájdu seriály, ktoré televízie skúsia vysielať aj na hlavných staniciach. Najnovšie tak spraví Joj, ktorá nadviaže na svoju letnú tradíciu a do tohtoročného prázdninového prime-time zaradí ďalší seriál orientovaný na mužov pod známou značkou. V minulosti takto v lete vysielala napríklad seriálového Kuriéra či nového Knight Ridera, oba seriály jej dokázali aj v prime-time dosahovať uspokojivé čísla.

Televízia už aktuálne spustila kampaň na nové časti seriálu MacGyver, ktorý sa oživenia dočkal v roku 2016. Jeho návrat zaznamenal dostatočný úspech, keď je ohlásená už jeho tretia séria. Nový MacGyver príde aj s novým hlavným hrdinom, ktorého stvárni Lucal Till.

Joj v prípade prvej série k dispozícii 21 častí, druhá séria, ktorá sa v Amerike dovysielala v apríli tohto roka, mala dovedna 23 častí. Joj plánuje odštartovať nového MacGyvera už budúci týždeň, vysielať ho bude vo štvrtky od 20:35 v dvoch častiach za sebou.

Kedysi televízie na leto vyťahovali akvizičné seriály pravidelne, zlom však nastal počas prázdnin 2015, kedy zaznamenali tieto projekty veľký prepadák. Markíza v toto leto nasadila až trojicu akvizičných seriálov, no ani s jedným neuspela. Najväčší neúspech zažila so seriálom Mušketieri, ktorému verila a nasadila ho na 20:30. Postupne však skončil s podielom len deväť percent a dlho sa v prime-time neohrial.

Čítať viac...
Nahor