Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj spustila tajomnú kampaň: Skúsi to s pirátskym seriálom Čierne vlajky!

Okrem ZOO začína televízia teasovať aj akvizičný seriál.

Joj sa pokúsi prelomiť jeden z veľkých súčasných problémov hlavných slovenských kanálov. Po čase totiž opäť plánuje vytiahnuť na hlavnú stanicu novú seriálovú akvizíciu, čo sa v poslednom období televíziám nevypláca.

Ako už aj bežne v minulosti, novinku vytiahne do mimosezónneho obdobia. Od januára plánuje nasadiť akvizičný seriál Čierne vlajky, v origináli Black Sails. Ide o dobrodružný pirátsky seriál amerického káblového kanála Starz, ktorý má za sebou zatiaľ dve série. Celkovo dosiaľ vzniklo 18 častí, tretia séria je očakávaná budúci rok. Seriál je aj v Amerike nasadzovaný k začiatku roka, beží pravidelne od konca januára do konca marca.

Seriál sa odohráva počas zlatej éry pirátstva, dvadsať rokov pred udalosťami zo slávneho románu Roberta Louisa Stevensona Ostrov pokladov. Hlavné postavy stvárňujú Toby Stephens, Hannah New, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy, Tom Hopper, Zach McGowan, Toby Schmitz, Clara Paget či Mark Ryan. V roku 2014 seriál získal 2 ceny Primetime Emmy Award v kategóriách najlepší strih zvuku a najlepšie špeciálne a vizuálne efekty.

Joj seriálu verí. Pripravuje mu intenzívnu kampaň, ktorej teasingovú fázu už odštartovala. Seriál sa do vysielania dostane hneď na začiatku nového roka, pričom televízia ho uvedie v hlavnom vysielacom čase, keď prvé dve epizódy chce uviesť ako veľkú premiéru v nedeľu 3. januára o 20:35. Následne bude Čierne vlajky stabilizovať na hlavnej Joj v neskorších hodinách okolo 22:30 – 23:00. V prvom januárovom týždni so seriálom ráta v týchto časoch od pondelka do stredy.

Zahraničné seriálové novinky nemajú na našich hlavných kanáloch na ružiach ustlané. Z posledných noviniek nezafungovala prakticky žiadna, pričom niektoré zaznamenali až drvivé podpriemery. Jeden z najväčších neúspechov zaznamenala tohtoročná letná hlavná akvizícia Markízy Mušketieri, ktorá sa postupne prepadávala od dvadsiatich podielov smerom bližšie k desiatke. Po veľkom neúspechu, keď bol seriál štvorkou na trhu o 20:30 na hlavnej Markíze, ho začala televízia presúvať. Aj na Joj sa objavil tento rok jeden veľký prepadák, keď v polovici augusta hneď od prvej časti neuspel silnejšie promovaný seriál 24 hodín: Dnes neumieraj.

Zo seriálových akvizícii dnes fungujú už len tie, ktoré sa stihli u nás rozbehnúť v minulosti. Presvedčila sa o tom v lete Joj, ktorej v sumári vcelku fungovala druhá premiérová séria Kuriéra, Markíze vedia stále zahrať nadpriemer tradičné off-timeové seriály.

Prvé teasre seriálu Čierne vlajky

O seriáli Čierne vlajky
Ako žil kapitán Flint a jeho slávni piráti dvadsať rokov pred tým, než sme ich spoznali v príbehu Ostrov pokladov, známom z mnohých filmových adaptácií slávnej knihy Roberta Louisa Stevensona?

Obávaný pirátsky kapitán Flint prijíma do svojej posádky mladého nováčika Johna Silvera, ktorého meno bude o niekoľko rokov spoznať celý svet. Kapitán Flint a jeho piráti bojujú o svoje prežitie na ostrove New Providence, na ktorom stojí ich pirátska základňa. V roku 1715 však svetové mocnosti zvyšujú intenzitu boja proti námorným lúpežníkom, pretože v oblasti západnej Indie dlhodobo ohrozujú námorný obchod. Zákony každej civilizovanej krajiny vyhlasujú pirátov za „hostis humani generis“, nepriateľov celého ľudstva. Piráti na ne odpovedajú svojou vlastnou doktrínou a jednoducho vyhlásia totálnu vojnu proti celému svetu!

Výkonným producentom nového pirátskeho seriálu je Michael Bay.

Čítať viac...
Nahor