Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj spustila kampaň na svoj seriál roka, vonku sú prvé spoty na 1890! Odštartuje v marci

Dlho avizovaný historický seriál sa čoskoro dostane do vysielania.

Joj sa minulý rok pustia do realizácie niekoľkých náročných projektov, ktorými sa vymedzila voči dovtedy rozšírenej „krabicovej“ výrobe seriálov. Ako sama prezentovala, siahla po výnimočných námetoch, ktorým dopriala väčší rozpočet, pričom stavila na malý počet častí.

Prvým z projektov bola vlaňajšia kriminálka Za sklom, pričom väčšinu projektov spustí práve v tomto roku. Highlightom má byť práve historická detektívna novinka 1890, ktorej dopriala veľkú výpravu, netradičné filmové spracovanie aj mimoriadny čas na prípravu. 1890 nakrúcala v priebehu celej jesene v oblasti Gemera, najmä na kaštieli Betliar. Ďalšie zdroje hovoria aj o výrobe v Krásnohorskom Podhradí.

Seriál chce byť unikátny okrem iného aj témou, príbehom a práve prostredím. „Seriál 1890 prinesie nevšednú a výpravnú filmársku prácu, unikátnu atmosféru života v Uhorsku aj napínavý dej plný zvratov, nečakaných momentov i humoru. S historickou detektívkou sa ocitnete vo fascinujúcom období plného povier, legiend ale aj vynálezov a objavov, ktoré menili svet, situovanom na konci 19. storočia,“ napísal k blížiacemu sa štartu seriálu Marcel Grega.

V seriáli si mimo iných zahrajú Stanislav Majer, Milan Ondrík, Martin Nahálka, Anikó Vargová, Filip Kaňkovský či Vica Kerekes. Televízia angažovala viacerých zahraničných hercov, okrem tých českých si v seriáli zahrá i Lukasz Kos. Ústrednú postavu stvárni Ján Koleník alias Jánoš Marton. „Do prostredia uhorského Gemera, opradeného ľudovými poverami a magickými rituálmi, prichádza priamo z Budapešti slávny, elegantný, vedou a technikou očarený detektív Jánoš Marton, aby vyriešil záhadnú smrť mladej ženy. V kaštieli grófa Wisniewskeho, kde našli mŕtvolu, sa začína odvíjať napínavý príbeh, v ktorom sa objavujú ďalšie a ďalšie vraždy a mnohí podozriví,“ avizuje televízia.

Joj do vysielania aktuálne nasadila trojicu prvých teasrov, ktorými odštartovala kampaň teasingovou fázou. Seriál 1890 by mal odštartovať v marci, avizovaných je 13 častí s klasickou stopážou okolo 50 minút.

Tri spoty k historickej detektívke 1890

Foto: Joj

Čítať viac...
Nahor